Hustopeče

Navigace

Anketa

4. světový duel vín

23. 11. 2013

4. světový duel vín

Husova

Hotel Centro

693 01 Hustopeče

 

550 Kč

Město Hustopeče pořádá nesoutěžní světovou přehlídku a srovnání vín pod názvem

4. světový duel vín - Hustopeče 2013.

Začátek akce v 10:00 na hotelu Centro. Cena vstupenky 550,-Kč.
Doprovod: cimbálová muzika Vonica od 14:00
 

Současné zaměření je nesoutěžní porovnání a srovnání aromatických odrůd s odrůdami elegantními, vyjádřené jako Aroma versus Elegance a duel rafinovaných červených  vín s odrůdami mohutnějšího vyjádření, definovaný jako Finesa versus Struktura.

Cílem je mimo jiné vyzdvihnout určité kvalitativní znaky vín a tím umožnit všem účastníkům, ať již vinařům, obchodníkům, milovníkům vína či jenom prostým příznivcům, pokročilejší edukativní zážitek. Navíc bude zcela jasně definován růst českého a moravského vinohradnictví a vinařství, a to nejen díky dlouholetému úspěšnému šlechtění révy: např.aromatické odrůdy Pálava, Muškát Moravský, Agni,  elegantní např.odrůda Aurelius, se strukturovanými odrůdami jako André či  Cabernet Moravia atd. Ty si již vydobyly své místo na slunci  a jsou mnoha zákazníky vyhledávány. Vysoká úroveň našich vín, mnohokrát oceněná medailemi ze zahraničních výstav zcela jistě vynikne ve společnosti více než 400 vín z celého světa. Budou mezi nimi odrůdy jako Ryzlink vlašský, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Chardonnay ,Merlot, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon a další. 

Na základě ohlasu návštěvníků dosavadních ročníků, ať již z řad profesionálů či laiků, půjde opět o unikátní vinařský zážitek.

 

 

 

 

Regionální operační program Jihovýchod Evropská unie, fond pro regionální rozvoj

Copyright © 2012

Designed by Media Age
Developed by GRAWEB, s.r.o.