Hustopeče

Navigace

Anketa

5. světový duel vín

22. 11. 2014

5. světový duel vín

Husova 8/8

Hotel Centro

693 01 Hustopeče

 

Exkluzivní zážitek můžete zažít, letos již na 5. ročníku, nesoutěžní světové přehlídky místních i světových vín. Doprovodný program v podobě cimbálové muziky samozřejmě nebude chybět.

Ta nejlepší vína světa, od těch nejlepších vinařů i od známých jmen. To vše nabídne pátý ročník výjimečné akce v Hustopečích. Světový duel vín, který letos připadne na 22. listopadu, je v České republice naprosto jedinečný.

„Jedná se opravdu v rámci České republiky o výjimečnou akci. Je určena jak pro profesionály, tak pro lidi, kteří jen mají rádi víno, i pro hoteliéry, restauratéry. Každý si tam najde svůj okruh vín a může si tak udělat obrázek, jak vypadá vinařství naše a vinařství v Evropě a ve světě. Svaz vinařů dokonce uvažuje o tom, že Světový duel vín bude brát jako edukativní akci pro lidi, kteří chtějí víno nejen vyrábět, ale i prodávat. Myslím si, že je to pro Hustopeče velmi významná věc,“ rozpovídal se o Světovém duelu vín organizátor Miroslav Hrabal.

„Našim zájmem je vždy vytáhnout z daného vinařského regionu tu top extra třídu. Například z šesti nejlepších vinařů z rakouského Wachau máme na Světovém duelu vín zastoupeny hned čtyři,“ doplnil další z organizátorů Jiří Kunc.

K ochutnání budou například i vína, která se běžně pijí jen v Michelinských restauracích v Honkongu nebo Japonsku nebo vína ze stoletých vinic. „Máme lahve i do vinařství, které bylo vyhodnoceno jako nejzdravější vinařství světa,“ zmínil Kunc.

Zhodnotit vinařské umění budou moct návštěvníci i slavným hvězdám, jako je například Antonio Banderas, režisér Francis Ford Coppola, fotbalista Lionel Messi nebo český herec Karel Roden a řada dalších.

Ani letošní Světový duel vín však nebude jen duelem mezi víny našimi, evropskými a víny světovými. Ale pomyslný souboj nese i další podtitul. „Letos to bude takový duel mezi víny biodynamickými, bioorganickými a autentickými versus vína, která jsou vyráběna za použitím nejmodernějších prostředků a metod. Akce bude stát určitě za to. Takové komplexní srovnání našich a světových vín se v republice běžné nedělá. Jsme rádi, že u nás už je to pátý ročník této akce,“ uzavřel Hrabal.

V republice zcela ojedinělá akce s volnou degustací vín světové špičky, Světový duel vín se koná 22. listopadu 2014 od 10.00 hodin v Hotelu Centro. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru v domě U Synků nebo v sítí Ticketstream.

-jal-

Vstupné v předprodeji: 800,-Kč

Vstupné na místě: 1.000,- Kč

Předprodej zajišťuje Turistické informační centrum Hustopeče, Dům U Synků, Dukelské nám. 23. a nově také

 včetně cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour, knihkupectví KANZELSBERGER a http://www.ticketstream.cz

 

Kompletní seznam prodejních míst sítě Ticketstream naleznete zde: http://www.ticketstream.cz/pls/czech/dls.dls_so_list

Nebo si lístky můžete přímo zarezervovat zde: http://www.ticketstream.cz/booker/duelvin/

 

 

 

Regionální operační program Jihovýchod Evropská unie, fond pro regionální rozvoj

Copyright © 2012

Designed by Media Age
Developed by GRAWEB, s.r.o.