Mladí badmintonisté bojovali v celorepublikovém turnaji

12. 10. 2016 · 1 minuta čtení
Téma Děti

Hustopečská sportovní hala patřila o víkendu mladým badmintonistům a badmintonistkám. Tělovýchovná jednota Agrotec zorganizovala dvoudenní turnaj kategorie U17.

„Již poněkolikáté se nám podařilo do Hustopečí dostat turnaj republikové úrovně, tentokrát kategorie U17. Jsou tady jak chlapci, tak dívky od 13 do 16 let a mnozí patří k republikové špičce,“ uvedl hlavní rozhodčí, předseda komise mládeže Jihomoravského badmintonového svazu Karel Reichman.

V turnaji bojovala i domácí naděje Barbora Korábová, která letos ještě spadá pod kategorii U15 a v U17 bude až příští sezónu. Vzhledem k vysokému počtu hráčů mohla startovat pouze v dívčí čtyřhře. Se svou spoluhráčkou Adélou Chadimovou z Brna byly v prvním kole rovnocennými soupeřkami, kdy své protihráčky potrápily a těsně prohrály 17:21 a 19:21.

Nejlepší výsledky zaznamenali Matěj Ehm ze Sokolu Pardubice Polabiny a Nela Němcová z TJ Orlová-Lutyně – oba získali dvě zlaté medaile.