Menu Hledat

Penzion pro důchodce

Dům - penzion pro důchodce

Cílová skupina:
senioři
invalidní občané s tělesným postižením

Byty v Domě-penzionu pro důchodce jsou samostatnými bytovými jednotkami a jsou určeny pro bydlení starších a zdravotně postižených občanů (příjemců starobního či invalidního důchodu), zejména občanů žijících osaměle. Jedná se o byty zvláštního určení.
Obyvatelé musí být v základních životních úkonech soběstační. Není možné přijmout osoby, které jsou z důvodu komplexní ztráty soběstačnosti zcela odkázány na celodenní péči jiné osoby, dále osoby postižené různými psychózami, alkoholiky či jiné osoby, které by (dle vyjádření lékaře) svým chováním narušovaly soužití obyvatel zařízení. Není překážkou to, když osoby z důvodu vyššího věku nebo zdravotního stavu potřebují do jisté míry pomoc nebo péči jiné osoby. V tomto případě mohou využívat služeb pečovatelské služby města Hustopeče, která sídlí v penzionu a má pracovní dobu ve všední dny od 7h do 15:30h. Pečovatelská služba zajišťuje za úplatu pomoc s hygienou, úklidem, nákupem, donáškou obědů a jiné. Toto však pouze v provozní době služby (všední dny od 7h do 15:30h). Po zbývající dobu musí být obyvatel schopen si úkony péče o vlastní osobu zajistit sám svépomocí či s pomocí jiné služby, popř. osoby.
Podání žádosti:
O přidělení bytu do nájmu v Domě-penzionu pro důchodce může požádat jednotlivec, manželská či jiná příbuzenská dvojice, druh a družka, pokud oba splňují podmínky pro přijetí do zařízení. Žádosti o umístění přijímá a eviduje Dům-Penzion pro důchodce a Sociální odbor MěÚ Hustopeče.
Poskytnutí nájmu:
Přidělení bytu v Domě-penzionu pro důchodce schvaluje rada města Hustopeče na základě doporučení a zdůvodnění sociální komise. S novým obyvatelem je uzavřena nájemní smlouva. Byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou, vestavěnými skříněmi a spížní skříní. Ostatní vybavení bytu si uživatel zajišťuje sám. K bytu patří sklep nebo komora. Obyvatelům je k dispozici jídelna, společenská místnost s TV, knihovnou a rekreačním cvičebním zařízením, hostinský pokoj pro ubytování návštěv. Jedenkrát týdně ordinuje lékař. V objektu je prádelna, kadeřnictví a pedikúra. Tyto služby zajišťuje soukromý subjekt. V případě projevení zájmu o pečovatelskou službu je s obyvatelem uzavřena smlouva o poskytnutí pečovatelské služby.

Dokumenty a formuláře:
Žádost o přijetí do Penzionu pro důchodce PDF (160 KB)
Souhlas se zpracováním osobních údajů RTF (42 KB)

 

česky english deutsch