Rally mezi vinohrady dala závodníkům zabrat

18. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Sport

V Hustopečích byl třetí červnový víkend zasvěcený milovníkům rychlých aut a adrenalinu. 14. ročník Agrotec Petronas rally sliboval napínavou podívanou už při prvním nahlédnutí do startovní listiny. Mezi 120 přihlášenými dvojicemi bylo 15 prioritních jezdců, sedm z Česka a osm ze Slovenska. „Poslední ročník vyhrál Honza Kopecký, který má opět velkou šanci na vítězství, ale jsou tu i jiní, kteří ho dokáží prohánět a mladí jezdci už stoupají na úrovně i rychlosti,“ uvedl organizátor a závodník Martin Rada.

Šest tras určených na rychlostní zkoušky vedlo tradičními místy, přestože si letos organizátoři museli poradit s mnoha uzavírkami. „Podařila se nám udělat kompaktní rally. Na 150 km rychlostních zkoušek máme 180 km přejezdů. Dvoudenní závod zvládneme za 21 hodin. Novinkou je rychlostní zkouška Němčičky - Horní Bojanovice,“ dodal Rada.
Rally mezi vinohrady startovala v pátek 15. června z Dukelského náměstí a celý večer se nesl v dramatickém duchu. Kvůli technickým problémům nebo nehodám odstoupilo dvacet posádek a některé rychlostní zkoušky byly zrušeny. V sobotu závod ovlivnil požár auta, oba členové posádky vyvázli bez zranění. Čtvrté vítězství v řadě, sedmé v Hustopečích se nakonec podařilo jezdci Janu Kopeckému a navigátorovi Pavlu Dreslerovi. „Žádná podobná soutěž v Čechách není. Mezi vinicemi jsem závodil pouze v Německu, kde ale byly vyšší kopce. Tady jsou zaprášené asfalty, šotolina a to je unikát,“ komentoval prostředí závodu sedminásobný vítěz Jan Kopecký. Ve Škodě Fabii R5 vyhrála posádka 11 z 12 rychlostních zkoušek a její náskok byl více než minuta. „Jsme v továrním týmu, kde máme ty nejlepší podmínky, proto jsme snažili uspět,“ doplnil Kopecký. Druhé místo získala košická dvojice Martin Kočí a Radovan Mozner junior a třetí skončili Jan Černý s Patrikem Černohorským.

-ves-, FOTO: Veronika Nováková