Hustopečské skákání Agrotec 2018: Soutěž družstev vyhráli Bednarek, Naboku, Spencer a Pejchalová

12. 2. 2018 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Sport

Novinkou letošního ročníku Hustopečského skákání Agrotec 2018 byla soutěž týmů, která vznikla díky opětovnému spojení dvou výškařských mítinků - Hustopečského skákání a Beskydské laťky v Třinci – do série s názvem Třinecké železárny a Moravia Steel HJ Grand Prix Agrotec 2018. Oba závody patří mezi nejlepší specializované atletické mítinky na světě a letos nabídly divákům téměř totožnou sestavu závodníků a vždy dva muži a dvě ženy vytvořily jedno čtyřčlenné družstvo, které bojovalo o celkové vítězství a nebývale štědrou finanční prémii 6000 USD.
O pořadí šesti družstev rozhodl součet výkonů všech členů družstva v obou závodech dohromady. Soutěž týmů vyhrál fialový tým složený ze čtveřice Bednarek, Naboku, Spencer a Pejchalová. „Takový výsledek jsem čekal. Tato čtveřici pro mě byla favorizovaným týmem od začátku. Už před Hustopečským skákáním jsem se vsadil, že vyhrají,“ komentoval výsledek ředitel Hustopečského skákání Zbyněk Háder.

Jak probíhala Beskydská laťka?
V Třinci se závodilo v hokejové WERK aréně, která má kapacitu pět a půl tisíc diváků a na Beskydskou laťku přišlo 4 115 diváků, což je největší počet diváků na výškařském mítinku u nás. V předprogramu se představila i skupinka hustopečských atletů. „Matěj Hycl vyhrál závod žáků výkonem 162 cm a Vojtěch Prokeš byl druhý se stejným výkonem. Z děvčat si nejlépe vedla Vendula Zemčíková, která byla s výsledkem 151 cm čtvrtá ve společné soutěži žákyň. Mimo soutěž se v tomto závodě představila dorostenka Denisa Stehlíková a skočila 156 cm,“ uvedl Háder.
Každý ze závodů série Třinecké železárny a Moravia Steel HJ Grand Prix Agrotec 2018 je jiný, ale společné mají nejen skvělé zázemí a organizaci, ale hlavně atmosféru, která byla v Třinci stejně elektrizující jako v Hustopečích. Dramatická byla jak soutěž žen, tak hlavně mužů. Celé nové sérii HJ Grand Prix vévodili Levern Spencer, Sylwester Bednarek a Danil Lysenko. Posledně jmenovaný se odvděčil pořadatelům novým rekordem 235 cm, kterým překonal o jeden centimetr dosavadní rekord Ivana Uchova a Mutaze Barshima. Diváci se výtečně bavili při sledování skvělé atletické show.
„Staronové spojení Hustopečí s Třincem se ukázalo jako velmi dobré. Na obou mítincích startovali skokané z užší světové špičky i nadějní mladí skokané. Byly zde dosaženy skvělé výkony zejména v kategorii mužů,“ pochvaloval si Háder. V průběžných tabulkách nejlepších specializovaných mítinků se oba závody usadily na čele žebříčku. „Je to díky pěti skokům přes 230 cm, nejlepšímu světovému výkonu roku 237 cm, který je zároveň i čtvrtý nejlepší výkon dosažený na území České republiky, novému rekordu v Třinci a pokusům o rekord v Hustopečích,“ uzavřel Háder.