Sportovcem roku 2016 se stal Marek Svoboda

26. 1. 2017 · 3 minuty čtení · 2 fotografie · 1 video
Nejúspěšnější hustopečští sportovci se sešli ve středu 25. ledna v obřadní síni radnice. V příjemném duchu se zde konalo vyhlášení ankety Sportovec roku 2016 města Hustopeče. Mezi oceněnými byli Ironman Marek Svoboda, westernová jezdkyně Jana Sigmundová, badmintonistka Martina Ševčíková, oddíl atletiky, házené, taneční skupina Danceversity a Oldřich Kocourek. O umístění sportovců rozhodovala odborná porota a podruhé i veřejnost. Vítězové převzali ocenění z rukou předsedy Sportovní komise Petra Fridricha, starostky Hany Potměšilové a člena komise Radka Maděřiče. Součástí předávání cen bylo i losování tří hlasujících z řad veřejnosti. Vylosovaní dostanou pěkné ceny.

Ceny se rozdávaly v několika kategoriích

Sportovcem roku 2016 se stal Marek Svoboda, který úspěšně zdolal náročný triatlonový závod Ironman na Havaji. Stal se tak prvním závodníkem z Hustopečí, který tento legendární závod absolvoval. „V roce 2017 plánuji to stejné jako v minulém roce. Budu trénovat, regenerovat a chtěl bych se opět kvalifikovat na závod na Havaji,“ odhalil své plány Marek Svoboda. Druhé místo získal se 165 body atlet Dominik Káňa, který se atletice věnuje teprve třetím rokem a má skvělé výsledky ve skoku vysokém i v běhu. Stejný počet bodů získal i třetí Lukáš Rosa, člen Asia Budo Center. O výsledném umístění rozhodoval počet maximálních bodů, který byl ve prospěch Káni. Lukáš Rosa má hnědý pás a je členem týmu výběru reprezentace České republiky.

Jako nejlepší kolektiv roku byl zvolen oddíl Házená Legata Hustopeče muži. Házenkáři potvrdili svou stabilně skvělou formu, protože vítězem se stali i v loňském roce. Jsou také na prvním místě z 12 družstev v podzimní části II. ligy mužů soutěžního ročníku 2016/2017. Loňské prvenství zopakoval i mládežnický kolektiv SK Atletika Hustopeče. Děti z oddílu získaly první místo v Zajícově lize 2016 a umístily se na velmi pěkných místech na Mistrovství Moravy a Slezska. Odborná porota vybírala sportovce i v kategorii Naděje. Sportovní nadějí byla zvolena mladá badmintoniska Martina Ševčíková. Sportovkyně se celý rok pohybovala do čtvrtého místa na žebříčku U13 a na Mistrovství České republiky v badmintonu získala dvě bronzové medaile. Druhou nadějí byl zvolen Vojtěch Sůkal, který získal první místo na Mistrovství Evropy Karate Goju Ryu v kata žáci. Na třetí příčce skončila atletka Adéla Stehlíková, která mimo jiné získala třetí místo na halovém Mistrovství Moravy a Slezska.

Veřejnost hlasovala pro Sigmundovou a tanečníky z Danceversity

V anketě cena veřejnosti hlasovalo celkem 397 hlasujících. „Cena veřejnosti je projevem sympatií rodinným příslušníkům, sportovcům nebo trenérům. Jsme rádi, že veřejnost hlasuje, protože v Hustopečích máme výborné sportovce a jsme rádi, že o nich lidé vědí,“ uvedl Fridrich.

V kategorii jednotlivců veřejnost opět vybrala westernovou jezdkyni Janu Sigmundovou. Tato vítězka a obhájkyně putovního poháru westernových jezdců se ve své disciplíně stále zlepšuje. Nejlepším kolektivem roku byla zvolena taneční skupina Danceversity Hustopeče junioři. Mladí tanečníci získali dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili na soutěži Mistrovství světa IFMS – Grand Prix v Moskvě.

Součástí ankety Sportovec roku je i kategorie Osobnost sportu města Hustopeče. Cena je udělována za mimořádný dlouholetý přínos pro rozvoj sportu. Ocenění získal Oldřich Kocourek, který je neodmyslitelnou součástí hned dvou sportů v Hustopečích – basketbalu a házené.

„Letošní ročník ankety Sportovec roku se povedl. Potěšil nás nárůst hlasujících z řad veřejnosti. V budoucnu bych očekával trochu více iniciativy od trenérů, protože mohou nominovat více kolektivů a hráčů. Kvalitních sportovců je v Hustopečích mnoho,“ uzavřel Fridrich.