Velká cena Hustopečí zaplnila sportovní halu

20. 11. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Sport

Ve dnech 18.-19.11. 2017 se v městské sportovní hale konaly bodovací turnaje mládeže ve stolním tenisu. Pořadatel turnajů oddíl stolního tenisu TJ Agrotec Hustopeče se musel vyrovnat s obrovským zájmem o tyto turnaje. Za oba dna se v Hustopečích představilo 386 hráčů a hráček, což je absolutní rekord v počtu účastníků za všechny doposud odehrané ročníky. Nicméně tento obrovský počet klade velké požadavky na pořadatele, kteří musí pro účastníky zajišťovat ubytování, musí zajistit kvalifikované rozhodčí, hlasatelskou a pořadatelskou službu, připravit hrací podmínky pro 21 stolů. Ale zkušení pořadatelé si se vším poradili a účastníci vlastního turnaje byli v Hustopečích opět nadmíru spokojeni.

A jak turnaje nakonec dopadly? Velká cena města Hustopeče svedla proti sobě v této sezoně už potřetí nejlepší české dorostence a dorostenky v rámci bodovacího turnaje. Vítězem v kategorii chlapců se stal Tomáš Martinko z TJ Ostrava KST, který se podruhé za sebou probojoval do finále. Na rozdíl od předchozího turnaje tentokráte nezaváhal a vyhrál nad svým oddílovým kolegou Jakubem Plachtou 3:1. Vítězkou dvouhry dorostenek se stala Tereza Pytlíková z SKST Vlašim, která v semifinále v pěti setech vyřadila Lindu Záděrovou a pak si poradila ve finále rovněž s oddílovou kolegyní Kristýnou Pěnkavovou. Ve finále dvouhry starších žáků porazil Adam Štalzer z TJ Ostrava KST svého bývalého kolegu z oddílu, ale nyní už druhou sezonu hráče TTC Ostrava 2016 Šimona Bělíka. Ve stejné soutěži děvčat potvrdila brněnská Linda Záděrová svoje postavení v čele žebříčku a porazila Helenu Sommerovou z Pražské Kotlářky. Domácí Filip Růžička se v kategorii dorostu probojoval mezi 16 nejlepších.