Známe nejlepšího sportovce Jihomoravského kraje

31. 3. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Sport

Ve čtvrtek 30. března byla na brněnském výstavišti slavnostně vyhlášena prestižní anketa Sportovec Jihomoravského kraje 2016, jejímž cílem je zviditelnění mimořádných výkonů. Do této ankety se mohli nominovat sportovci, kteří se již umístili v sedmi anketách okresů Jihomoravského kraje. Hustopečští tedy měli na tomto galavečeru tři možné adepty na vítěze – Martinu Ševčíkovou, Marka Svobodu a Hustopečské skákání.
Mladá badmintonistka Martina Ševčíková byla mezi deseti nejlepšími v kategorii Sportovní talent. Ševčíková dokazuje svou skvělou formu na mnoha soutěžích, například 1. místo na Mezinárodním turnaji ve Slovinsku Slovenia Youth International. Triatlonista Marek Svoboda byl nominován do desítky nejlepších sportovců. Svoboda absolvoval závod Ironman Austria a svým výsledkem se kvalifikoval na největší závod soutěže Ironman na Havaji, který zdolal v čase 10 hodin 16 minut a 49 vteřin. Stal se tak prvním závodníkem z Hustopečí, který tuto soutěž zvládl. Posledním nominovaným byl výškařský mítink Hustopečské skákání, který se dostal do pětice nejlepších akcí Jihomoravského kraje. Nominace nakonec nebyly proměněny ve vítězství, přesto jsou na místě obrovské gratulace.
Oceněni byli sportovci, kolektivy a akce v těchto kategoriích: Sportovní talent, Medailisté z her VII. Zimní Olympiády dětí a mládeže, Mládežnický tým, Seniorský tým, Nejlepší sportovec s hendikepem, Sportovní sympaťák (cena čtenářů Deníku Rovnost), Síň slávy, Sportovní akce a Sportovec. Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje se stal lezec Adam Ondra