Menu Hledat

AKTUÁLNĚ: Nouzový stav v Hustopečích

27. 3. 2020 · 2 minuty čtení · 7 fotografí
Téma Z města

Vážení občané, 
přinášíme vám dnešní informace a pokyny k vyhlášenému nouzovému stavu:

Upozorňujeme občany, že do odvolání platí zákaz vycházení bez zakrytí úst a nařízení pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu. Při procházkách po městě či v přírodě udržujte mezi sebou minimálně dvoumetrovou vzdálenost a důsledně dodržujte zásady osobní hygieny. S rouškami a pouze zadními dveřmi je podmíněno i cestování veřejnou dopravou.

Každý den v době od 8 do 10 hodin jsou prostory velkých prodejen vyhrazeny pro seniory nad 65 let a hendikepované nad 50 let. V Hustopečích se to týká supermarketů Lidl, Penny a Jednoty Coop na Bratislavské ulici.

Upozorňujeme občany, že uzavřený sběrný dvůr nahradily kontejnery na objemný odpad, které jsou umístěny na šesti místech ve městě, a to u sportovní haly, naproti Společenského domu, u sběrného hnízda Na Sídlišti, U Větrolamu, Na Výsluní a na nám. T. G. Masaryka. Kontejnery nejsou určeny pro ukládání suti. Tu můžete vozit na firmu Svados do areálu bývalého zemědělského družstva.

Upozorňujeme občany, že místní poplatky momentálně nelze platit hotově na pokladnách městského úřadu. Úhradu můžete provést převodem z účtu, případně s platbou vyčkejte. Informace o platbách podá Martina Chalupková na telefonním čísle 519 44 10 50.

Stále platí výzva pro ty, kdo šijí roušky, aby je nosili do Rouška Pointů, které najdete v lékárnách Hytych a v prodejně Top optik na Smetanově ulici.

Až do odvolání je uzavřena rozhledna v mandloňových sadech, všechna dětská hřiště i venkovní sportoviště. Mateřské školy jedou v prázdninovém režimu. Péči o děti zajišťuje MŠ Školní.

Uzavřené zůstávají i restaurační zařízení a jídelny. Obědy je možné vydávat pouze prostřednictvím výdejních okének restaurací Tramonto, Formanka, U Špagáta a Řeznictví Franc. Obědy také nabízí i Nemocnice Hustopeče, a to i pro diabetiky a dietáře, po předchozí domluvě na telefonním čísle 519 407 363. Objednávky na rozvoz jídel přijímá i Pizzerie U Supa.

Úřední hodiny Městského úřadu jsou pouze v pondělí od 8:00 do 11:00 hodin a ve středu od 13:00 do 16:00 hodin a to pouze po předchozí telefonické domluvě.

Vedení města doporučuje sledovat jak veřejnoprávní, tak lokální média, která přináší aktuální informace a pokyny. Oficiální dokumenty najdete na úřední desce města.

Děkujeme všem, kteří dodržujete všechna nařízení a pomáháte druhým.

Hana Potměšilová
starostka města


 


odebírejte přes RSS
česky english deutsch