Menu Hledat

Family Point

Family Point

Co je to Family Point? Místo přátelské rodině, které bezplatně poskytuje: informace, nasměrování a pomoc v oblastech života rodin možnost přebalení a nakrmení dětí dětský koutek.
Cílem zřizování Family Pointů na úřadech či veřejně přístupných místech je podpora vytvoření prostředí přátelského rodině. Konkrétním cílem projektu je vytvoření míst, které nabídnou informace související s fungováním rodiny v průběhu jejího vývoje. Součástí projektu je vytvoření prostoru pro přebalení a nakojení dítěte.
Family Point byl zřízen z dotace JMK v prostorách městského úřadu. K naplnění účelu Family Pointu byl zakoupen přebalovací pult pro děti, židle pro maminky vhodné pro kojení, dětská židle na krmení, mikrovlnná trouba pro ohřev dětských jídel, byl zařízen dětský koutek (stolek, židličky) pro klidovou odpočinkovou činnost starších sourozenců během péče matky od kojence. Realizace projektu je plně financována z dotace JMK ve výši 20.000 Kč.
Rozvoj Family Pointů v Jihomoravském kraji je v roce 2010 financován z rozpočtu Jihomoravského kraje.
Provozní doba:
pondělí, středa 8.00–17.00 hod.
úterý, čtvrtek, pátek 8.00–14.00 hod.

Co je to Family Point? Je to místo, kde můžete v důstojném a přátelském prostředí pečovat o děti, ale také získat kontakty na organizace poskytující poradenství v obtížných životních situacích.  Služba FAMILY POINT místo pro rodinu® vznikla v roce 2009 ve spolupráci Centra pro rodinu a sociální péči a Magistrátu města Brna. Od roku 2010 podporuje zakládání Family Pointů také Krajský úřad Jihomoravského kraje. Hlavním cílem služby je zkvalitňování životních podmínek rodin. V současnosti je otevřeno sedm kontaktních Family Pointů a přes padesát základních Family Pointů v Brně, Jihomoravském kraji, na Vysočině a ve Zlínském a Jihočeském kraji.
V kontaktním Family Pointu se můžete obrátit na pracovnici, která zprostředkovává poradenství pro řešení vztahových, výchovných a sociálních problémů. Základní Family Pointy (bez přítomnosti kontaktní pracovnice) vznikají na úřadech obcí, v knihovnách, ve střediscích volného času, mateřských centrech a podobně. Mezi základní vybavení každého Family Pointu patří přebalovací pult, místo na kojení a letáky s informacemi pro rodiny. K dispozici obvykle bývá také mikrovlnná trouba pro ohřátí dětské stravy a počítač s internetem. Na každém Family Pointu najdete také návštěvní knihu, do které můžete zapsat připomínky a podněty směrem k provozovateli služby.
Na Family Pointu mohou rodiče a prarodiče nejenom pečovat o dítě, ale také zastavit se a odpočinout si při návštěvě města či úřadu. Pro děti jsou připraveny hračky a na některých Family Pointech také dětské knihy a časopisy. Mnohé rodiny využívají Family Point také jako místo pro setkání a např. předání dítěte mezi rodinnými příslušníky v průběhu dne.
Family Point je místo, které můžete zabydlet a využít pro příjemnější čas s rodinou ve veřejném prostoru.
Provozní doba jednotlivých Family Pointů závisí na možnostech zařízení, které službu provozuje. V našem městě se Family Point nachází v budově Staré pošty a jeho provozní doba je totožná s úředními hodinami.
Ke službě patří také webové stránky www.familypoint.cz, které přinášejí souhrnně informace o službě a přehled všech Family Pointů v České republice. Pro rodiny z Brna a okolí zpracovává brněnský kontaktní Family Point stránky  www.brno.familypoint.cz, které nabízejí tipy na volnočasové aktivity v Brně a celém Jihomoravském kraji, ale také kontakty na prověřené pomáhající organizace. Prostřednictvím tohoto webu lze také požádat o zasílání elektronického newsletteru, který každých 14 dní přináší výběr tipů a akcí z webových stránek. Služba Family Point má také svůj facebookový profil Family Point – místo pro rodinu. Více informací o Family Pointu obdržíte na podatelně Staré pošty.

 

5306

česky english deutsch