Mistr republiky? Titul získal tým z Benátek nad Jizerou

8. 4. 2015 · 2 minuty čtení · 6 fotografí
Hlasité povzbuzování, vuvuzely, nadšení i zklamání a ostré výměny, za které by se nemuseli stydět ani dospělí. Tak to vypadalo ve sportovní hale o víkendu 4. a 5. dubna 2015. Hustopeče hostily Mistrovství České republiky družstev žáků v badmintonu.
„Sjelo se sem osm nejlepších družstev z celé republiky, celkem asi šedesát hráčů ve věku asi od 13 do 15 let,“ vypočítal předseda Komise mládeže jihomoravského badmintonového svazu Karel Reichman.
O titul mistra republiky bojovaly týmy z Prahy, Českých Budějovic, z Pardubic, Mostu, ale například i z blízkého Podivína.
Nakonec po dvoudenních, mnohdy vyrovnaných bojích skončil na prvním místě tým z Benátek nad Jizerou. Vylepšil si tak loňské stříbrné umístění. Cestu za zlatou medailí mu ztížil především výběr z Pardubic a o titulu se rozhodlo až v posledním zápase finálového utkání.
Hráči z Benátek nad Jizerou si však od začátku věřili. „Myslím, že zatím hrajeme dobře. Pokud tak budeme pokračovat, tak myslím, že na to máme,“ tipoval první den turnaje Jakub Rašek z BK Deltacar Benátky nad Jizerou.
Stříbro si z Hustopečí odvážel tým z Pardubic. Na třetí příčce se umístili badmintonisté z Mostu.
Atmosféru mistrovství si však vyzkoušely i hustopečské hráčky Barbora Korábová a Martina Ševčíková. Hostovaly v týmu Slavoj Podivín. Situaci jim tak komplikoval fakt, že se svými spoluhráči nebyly hustopečské badmintonistky sehrané. „Je to složitější. Například nevíme, jak kdo si na hřišti zaběhá a podobně,“ svěřila se Barbora Korábová. „Naše šance vidím minimální, ale určitě zabojujeme,“ dodala hráčka.
Nakonec družstvo Slavoj Podivín obsadilo předposlední sedmé místo. Los mu naneštěstí přidělil do skupiny velmi silné soupeře. Pozdější mistry Benátky nad Jizerou i vicemistry Pardubice. Porazit se hráčům z Podivína podařilo pouze tým Sokol Doubravka. I tak byl ale turnaj pro hustopečské hráčky podle jejich trenérky přínosem a cennou sportovní zkušeností.
Konečné pořadí Mistrovství České republiky družstev žáků, Hustopeče, 4. - 5. dubna 2014
  1. místo: BK Deltacar Benátky nad Jizerou
  2. místo: Sokol Polabiny Pardubice
  3. místo: BK Baník Most
  4. místo: Sokol České Budějovice
  5. místo: Astra ZM Praha
  6. místo: Orlová-Lutyně
  7. místo: Slavoj Podivín
  8. místo: Sokol Doubravka
Sledujte Hustopečský magazín č. 302, vychází v pátek 10.4.2015.