Menu Hledat

Tornádo ničilo, my pomáháme!

25. 6. 2021 · 2 minuty čtení · 7 fotografí
Téma Z města
V pátek dopoledne se v zasedací místnosti radnice Hustopeče sešli zástupci města Hustopeče, starostové ORP Hustopeče a zástupci Mikroregionu Hustopeče, aby podle pokynů Jihomoravského kraje společně připravili plán pomoci oblastem zasaženým čtvrtečním tornádem.

Toto jsou nejdůležitější informace pro obce a občany:

  • dle pokynů krizového štábu Jihomoravského kraje je aktuálně důležité sepsat všechny možnosti pomoci a dostupnou techniku, která by mohla být použita při odklízení trosek po akutním zásahu složek IZS. Máte-li k dispozici traktory, bagry, kontejnery a další, případně jste ochotní sami vyjet na místo události a pomáhat na místě, obraťte se na Linku shromažďování pomoci na tel. čísle 800 129 921. Již v pátek dopoledne však byla přetížena, proto pište i na mail dobrovolnici@jmk.czProsíme, nezajišťujte pomoc individuálním způsobem.
  • důrazně se nedoporučuje pořádat materiální ani potravinové sbírky. Občané zasažených měst jsou zásobování hmotnými rezervami, o případnou pomoc bude veřejnost požádána. Přesto už v Hustopečích vznikla z iniciativy občanů sběrná místa Na Filace (Smetanova 7) a v kanceláří školní jídelny Komenského.
  • Město Hustopeče již dopoledne zřídilo speciální účet Tornádo ničilo, my pomáháme, pod číslem 6013134339/0800 kam je možné posílat finanční prostředky. Ty budou následně posílány přímo na účty obcí, případně škol apod.
  • starostové obcí ORP Hustopeče byli poučeni o tom, jakým způsobem pořádat přímo v obcích sbírku do pokladniček. V Hustopečích budou pokladničky prozatím k dispozici na víkendové akci Slunovrat s vínem, a to přímo ve sklepech zapojených vinařů.
  • Prosíme řidiče, NEJEZDĚTE na dálnici D2! Na dálnici se pohybují záchranářské složky a Armáda ČR, kteří pomáhají zvládat situaci po živelné katastrofě. Pokud už na dálnici jste, vytvořte záchranářskou uličku a nechte projet jednotky IZS. Na dálnici D2 v km 50 probíhají vyprošťovací práce a oprava poškozeného elektrického vedení. V km 50 je uzavřena. Ve směru Brno se tvoří kolona od km 57. Sledujte aktuální informace na webu dopravniinfo.cz

Na závěr se všichni přítomní ujistili o tom, že žádné z obcí ORP Hustopeče nehrozí akutní nebezpečí a až na lokální výpadky proudu přečkali jejich občané čtvrteční řádění bez větší újmy.

 

odebírejte přes RSS
česky english deutsch