Menu Hledat

Členové Asia Budo Centra se chystají na mistrovství světa

7. 1. 2016 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Spolek Asia Budo Center, v jehož čele stojí Antonín Grůza z Hustopečí, začal novou sezónu v úterý 5. ledna 2016. Největší akcí, která vyznavače bojového umění letos čeká, je mistrovství světa na konci března.
„Opět se nám podařilo nominovat. Letos se bude mistrovství konat ve městě Caldas da Rainha v Portugalsku. Každý výjezd je hodně finančně náročný, proto hledáme partery, kteří by s námi měli zájem spolupracovat. Náš sport je okrajový a není tak podporován,“ posteskl si Grůza.
Přesto se česká výprava s hustopečským zastoupením vydá na World All Styles Championships už potřetí. Doufá, že i letos domů přiveze cenné kovy.
„V roce 2014 jsme získali čtyřikrát zlato, třikrát stříbro a čtyřikrát bronz, vloni to bylo čtyřikrát zlato, jednou stříbro a jednou bronz,“ vypočítal předseda Asia Budo Centra.
Spolek se však letos nezaměří jen na přípravu na světovou soutěž, ale rovněž povede kurzy pro děti i dospělé.
„Pro všechny zájemce jsme připravili pravidelné lekce japonského Karate. Dále je v naší nabídce sebeobrana, která vychází z izraelských bojových stylů Krav Maga a Krav Panim el Panim. Nově prezentujeme také havajské umění Kajukenbo, které bylo cíleně vytvořeno jako umění užitečné na ulici,“ představil Grůza.
Mimo Hustopeče funguje spolek rovněž v Brně, kde má malou tradiční Dojo tělocvičnu. Na letní měsíce se pak připravuje již třetí ročník sebeobrany pro ženy a dívky.
„Koncem října budeme také pomáhat organizovat již 19. ročník největší přehlídky bojových umění a sportů v Česku pod názvem Budoshow, která se bude konat v Brně,“ uzavřel Grůza.
-jal- 
[caption id="attachment_26216" align="alignnone" width="700"] Zleva Zdeněk Daniel – vicemistr světa 2014, Andrea Korbelová – trojnásobná mistryně světa 2014 a Antonín Grůza – předseda Asia Budo Center, z. s. Foto: Filip Hanilec.[/caption]
odebírejte přes RSS
česky english