Hustopeče

Navigace

Anketa

Mandloňovou stezkou na rozhlednu

Trasa vás dovede k nové rozhledně a do mandloňových sadů, které jsou jedinečné na území České republiky. Nenáročná trasa vede přírodou, kolem rybníků a přinese Vám relaxaci a odpočinek.

Mandloňová stezka a rozhledna vznikly za finanční podpory Evropské unie.

Celá trasa je dlouhá necelých 9 km, zkrácená varianta asi 5 km. Na kratším okruhu však navštívíte pouze jeden z obou sadů mandloní, na Hustopečském starém vrchu. Při zvolení delší procházky si můžete odpočinout v altánu u Předního rybníka a u dalších třech menších posezení. Na cestě se nachází 7 informačních  tabulí o mandloních, okolní přírodě a krajině, jejím využívání i o lidech, kteří zde žili a žijí.

Mandloňová stezka je určena pouze pro pěší a cyklisty. Vjezd motorových vozidel je zakázán, proto je nechte na některém z parkovišť. Pokud svou cestu začnete na autobusovém nádraží, je první část stezky souběžná s trasou Klubu českých turistů značenou červenou turistickou značkou. Mandloňová stezka se od červené turistické značky odklání až u přírodní rezervace Kamenný vrch. Dále je značená žlutými šipkami se symbolem rozhledny.

Zkrácená varianta z červené značky odbočuje už u Předního rybníka a je také označená žlutou šipkou.

Zajímavosti na trase:

Rozhledna: nadmořská výška asi 300 m, vyška 17,4 m, vyhlídková plošina ve výšce 12,6 m. Slavnostně otevřena 31. března 2012.

Naučná stezka: 7 informačních tabulí o mandloních, okolní přírodě a krajině, posezení

 

 

Soubory ke stažení:

 

 

 

Regionální operační program Jihovýchod Evropská unie, fond pro regionální rozvoj

Copyright © 2012

Designed by Media Age
Developed by GRAWEB, s.r.o.