Pohádkové divadlo poprvé v hustopečském kině

27. 2. 2024 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Poslední únorovou neděli se to v kinosále hemžilo dětmi. Nadšené publikum přišlo zhlédnout africkou pohádku o černouškovi Bum-ti. Tímto představením se diváci v Hustopečích poprvé setkali s Pohádkovým divadlem, jež debutovalo na scéně místního kina.


"My jsme Pohádkové divadlo z Brna, jmenujeme se Kateřina Jírů a Sandra Riedlová a hrajeme pohádky pro děti i pro dospěláky a na repertoáru máme spoustu představení, například Zimní pohádku, Vánoční příběh, Africkou pohádku, pohádku O Asii, taky pohádku O zajíčkovi a těch bude určitě ještě přibývat. Taky organizujeme dětské karnevaly nebo pasování předškoláků na školáky, kde pasuje královna Kateřina a ta je tady přítomna,“ ukazuje na kolegyni usměvavá herečka Sandra Riedlová.

Ačkoliv se může zdát, že dětské divadlo je snadná zábava, ve skutečnosti patří k nejvíce náročným oborům herectví. „Podle mě je dětské publikum to nejsložitější publikum, které si zaslouží hodně pozornosti a rozhodně vám dá najevo, když se mu cokoliv nelíbí, dá vám to vědět okamžitě. Dospělí představení nějak přetrpí, ale to dítě ne. To vám dá okamžitě vědět, co si myslí, takže je potřeba se podle toho zařídit, reagovat, zaujmout a dělat to hlavně s láskou! A to my děláme,“ vysvětluje náročnost herečka Riedlová.

Kromě toho, že se herečky – jak samy říkají – s láskou věnují představením pro nejmenší, vynikají také v mnoha dalších disciplínách, a s jednou z nich se dokonce setkáváte, i když nevědomky, téměř denně… „Kromě divadla ještě chodíme obě do dabingu, Sandra měla i tu možnost účastnit se výuky na brněnské JAMU, byla v angažmá v Mahenově divadle, v městském divadle Zlín, v divadle U Stolu, Buranteatru, a teď už jsem ve svém divadle. A já moderuji akce, namlouvám reklamy a – za to se vám omlouvám – jsem ten hlas, který hlásí na nádraží, že máte zpoždění,“ směje se herečka Kateřina Jírů. 

Obě herečky už dříve působily v brněnském Divadle Radost, kde si vybudovaly lásku k dětským hrám i loutkám. Později se vydaly na samostatnou dráhu, a tak vznikl nápad vytvořit si divadlo vlastní – právě to Pohádkové. -slam-

odebírejte přes RSS