Arboretum Němčičky

V Arboretu v Němčičkách najdete spoustu různých her a hlavolamů, malou trampolínu, bosý chodníček, jezírko s rybičkami, kamenné bludiště či dřevěný xylofon. V samoobslužném domečku si pak dejte něco dobrého na zub či zahnání žízně a útratu si spočítejte i zaplaťte do kasičky sami.
www.facebook.com/arboretumnemcicky 

DOSTUPNOST
Do Němčiček vzdálených od Hustopečí necelých 10 km se dostanete autem, autobusem i na kole.
Autem vyrazte směr Břeclav a na kruhovém objezdu za Hustopečemi odbočte třetím výjezdem pod dálnici. Autobus linky č. 542 vás zaveze do Velkých Pavlovic, kde musíte přestoupit na druhý autobus č. 551.
A na kole se vydejte z hustopečského Dukelského náměstí po ulici Smetanova a Herbenova (trasa André, Moravská vinná) k Herbenově farmě. U hlavní cesty odbočíte doleva a pojedete po silnici až ke křížku, kde odbočíme doprava. Čeká vás výšlap do kopce a poté sjezd k cestě vedoucí k Němčičkám (trasa Moravská vinná). Na odbočce se dejte vlevo do kopce po silnici, až dorazíte ke křížku, u kterého odbočte vpravo a sjeďte do obce Němčičky. Arboretum najdete pod bývalou bobovou dráhou téměř naproti sportovního areálu s bazénem.
www.hustopece.cz/stezky-modrych-hor