Střelnice

Na Hradbách 463, 693 01 Hustopeče
Adresář Historie a památky
Web: www.muzeumhustopece.cz
Telefon: +420 519 413 849
E-mail: muzeum@hustopece.cz
Provozovatel: Městské muzeum a galerie

Otevírací doba (červen–říjen):
sobota 17.00–20.00
neděle 10.00–13.00
státní svátky 17.00–20.00

Původně dvoupodlažní objekt na ulici Na Hradbách patří k nejstarším dochovaným budovám ve městě a byl postaven za účelem výcviku ve střelbě i společenského vyžití. 

Téměř dva roky zde probíhala obtížná rekonstrukce budovy. Proběhl náročný proces statického zajištění, vybourání patra, obnovy základů i položení nové střechy

Významný objekt by nejspíše čekala demolice, kdyby se nenašly vhodné dotační tituly a ochota památku zachránit. Slavnostně byla Střelnice otevřena ve čtvrtek 22. března 2023, a kromě zářivé venkovní fasády a kovaných oken vás jistě zaujme moderně pojatá vnitřní expozice podle návrhu architektky Heleny Strakové. Ta disponuje interaktivními aplikacemi i herními prvky pro děti a je zaměřena na historii samotné střelnice, historii urbanismu města a současně na vinařství.

Opravený objekt bude v péči organizačních složek Správa a údržba budov a Městské muzeum a galerie. Komentované prohlídky expozice zajistí pracovníci muzea a dále mohou prostory sloužit menším koncertům, přednáškám, degustacím, případně obřadům.

uložit vizitku vcard