Hry a hledačky pro děti

Hledáte způsob, jak oživit výlet s dětmi? Připravili jsme přehled her, hledaček či křížovek, které můžou zpestřit váš výlet. A třeba se zapojíte i vy!

98187
HUSTOPEČE
HRA PRO DĚTI NA KŘÍŽOVÉM VRCHUJak nejlépe poznat Hustopeče a poodhalit tajemné krásy Křížového vrchu? No přece naší zbrusu novu hrou pro děti! Při procházce Křížovým vrchem se můžou vaše děti zabavit hrou, která jim pomůže lépe poznat toto místo a jeho historii. A jako bonus si mohou za správné vyplnění otázek vyzvednout malou odměnu v turistickém informačním centru. První stanoviště začíná z ulice Kpt. Jaroše (nachází se na začátku kaštanové aleje). S pomocí rodičů je hra vhodná i pro menší děti. Trasa není bohužel přístupná pro vozíčkáře. Jdete-li s kočárkem, vhodnější bude terénní nebo nosítko či šátek.

86634
VELKÉ PAVLOVICE
MALÁ TAJEMSTVÍ VELKÝCH PAVLOVIC – Aneb za Sluníčkem na konec duhy pro hrnec plný zlaťáků. A proč zrovna Sluníčko s velkým S? Podle rozhledny Slunečná. Zábavná poznávací hra je na trase dlouhé cca 7 km a je vhodná pro pěší i cykloturisty. Po správném vyplnění všech 11 úkolů tě čeká zlatá odměna! Letáček k dostání na TIC Velké Pavlovice.

86635
VRANOVICE
ZA VZÁCNÝMI ZVÍŘATY Z VRANOVIC AŽ NA POUZDŘANSKOU STEP – Dobrodružný výlet na Pouzdřanskou step je vhodný pro děti i rodiče. Mapka a pokyny k dostání v TIC Vranovice nebo ke stažení zde.

86636
VRANOVICE
FLORIÁNKOVA HLEDAČKA – Procházku Vranovicemi a okolím podél břehu Šatavy si můžete nyní trochu zpestřit. Hledačka v duchu guestingu se jmenuje Floriánkova vranovická hledačka a dozvíte se v ní mimo jiné o legendě svatého Floriánka. Hledačku si můžete vytisknout z webu obce.

86637
MIKULOV
LUŠTÍCÍ HLEDAČKA MIKULOV – Zábavná procházka s úkoly vedoucí z centra města na Svatý Kopeček. Začátek cestičky je u infocentra na náměstí a čeká vás okruh dlouhý 2,6 km (60–90 min.). Můžete si vybrat ze dvou variant EASY (pro děti již od 5 let) a JUNIOR pro zdatnější luštitele – trasa je vždy stejná. Hledačka stojí 50,- Kč a k dostání je na TIC Mikulov nebo na webových stránkách

86638
MIKULOV
HLEDAČKA MIKULOVSKÝ ZVĚŘINEC – Začátek hledačky je na mikulovském TICku (Náměstí 1) a na klidné projití budete potřebovat tužku a 1–4 hodiny času. Dosažení pokladu (je třeba vyluštit tajenku) je možné pouze v otevírací době TIC Mikulov. 

86639
MIKULOV
KOUZLA BAROKNÍ ZAHRADY – hra s aplikací Hravýlety. Prozkoumejte zámecké zahrady v Mikulově a objevte jejich tajemství. Kněžna Marie Kristýna vás provede zahradou a spolu s ní objevíte všechna tajná zákoutí a zjistíte, co všechno vlastně v barokní zahradě nesmí chybět. Odměnu za splněnou trasu si můžete vyzvednout na TIC v Mikulově v jeho otevírací době. Zahrady jsou otevřeny celoročně. Hra je vhodná pro děti od 4 do 10 let. Délka trasy 1 km a doba výletu asi 50 min. 

86640
MIKULOV
ZAPOMENUTÝ SVĚT – hra s aplikací Hravýlety. Spolu s Mirkem prozkoumejte Mikulov roku 1945. Hra vás provede centrem Mikulova s netradičním příběhem, který je inspirován reálnými historickými osobami a událostmi. Trasa není nijak náročná, jedná se o příjemnou vycházku vhodnou pro maminky s dětmi (7–12 let) i dospělé. Délka trasy 1 km a doba výletu asi 60 min.

86641
LEDNICE
LUŠTÍCÍ HLEDAČKA „CESTIČKOU“ - hra je vhodná pro rodiny s dětmi
- start i cíl je v infocentru na náměstí
- plánky ke hře je možno vyzvednout osobně v TIC Lednice (jak v centru, tak na kolonádě), případně zakoupit online na webu
- trasa má cca 2 km a vede z centra města po lázeňské kolonádě až k vyhlídkové věži (směr Mlýnský rybník)
- úkolem hráčů je vyluštit cestou 8 úkolů a vypátrat 8 hesel, která jim pomohou zjistit číselný kód k truhle s pokladem
- s pomocí rodičů je hra vhodná pro děti již od 5 let, ale pobaví i dospělé
- cena je 150,-/hráče a obsahuje plánek ke hře a odměnu z truhly (plyšovou hračku)

86642
LEDNICE
HARDTMUTHOVA NEMOC – Pomoz staviteli Hardtmuthovi dokončit návrh minaretu a vynalézt tužku. Trasa vede od překrásného zámku Lednice kolem historického skleníku do rozlehlého parku Lednicko-valtického areálu s rybníky až k věži minaretu a zpět. Délka trasy je dlouhá 5 km, najdete na ní 7 zastavení a trvá zhruba 2 hodiny. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.

86643
VALTICE
NACHOZENO VE VALTICÍCH – Nachozeno ve Valticích vás provede městem pomocí zábavných úkolů, kvízů a hádanek, díky kterým se mimo jiné dozvíte spoustu zajímavých informací. Hra vám zabere zhruba 4 hodiny a nachodíte při ní necelých 10 kilometrů. Hra je určena pro 2–6 hráčů a zahrát si ji může jak rodina s dětmi, tak i parta přátel.