Vinný sklep u Kunců

Vinařská 162/37, 69301 Hustopeče
Adresář Vinařství
Web: www.kuncvinum.cz
Telefon: +420 606 160 945
E-mail: vinarstvi@kuncvinum.cz
Provozovatel: Vinný sklep u Kunců

Naše malé vinařství se nachází v Hustopečích na jižní Moravě, ve městě, které je známé svou vinařskou historií.
Sklep, ve kterém se rodí naše nádherná vína, pochází ze 70. let a vystavěl ho můj otec, který byl stejně jako já profesí veterinární lékař s velkým vinařským srdcem. 
Svůj vztah k vinici a vínu jsem získával již od mala, kdy jsem rodičům pomáhal. V patnácti letech jsem dostal příležitost vyrobit si své první víno a tím dostal můj vztah k vinařství hmatatelný důkaz. V následujících letech se můj vztah změnil v celoživotní velkou vášeň.
První zkušenosti jsem získal od tatínka, který bohužel brzy zemřel, a tak se ke mně další informace dostávaly od přátel a známých. Zásadní vliv na mě však měly cesty za vinaři do vinařských regionů Francie, Německa, Rakouska, Itálie, Švýcarska, které pravidelně absolvuji. Nemalou měrou mě také ovlivnil kamarád a velký vinař Mirek Hrabal. V roce 2006 jsem úspěšně složil degustátorské zkoušky SZPI. Již několik let se podílím na spoluorganizaci mezinárodní výstavy vín, Světového duelu vín v Hustopečích.
Vinařství provozujeme společně s manželkou, která se stará o veškerý chod firmy a neobešli bychom se ani bez pomoci ostatních členů rodiny. Veškerou práci na vinici provádíme ručně, kromě orby, kterou zastáváme s pomocí koňské síly.
V nově zrekonstruovaném sklepě vám nabízíme příjemné posezení s kapacitou přibližně 16 osob. V letních měsících je kapacita navýšena o příjemné venkovní posezení na naší terase.
Vybrat si můžete některou z nabízených degustací nebo se jen tak stavit na skleničku. Rádi vás u nás přivítáme, ať už se stavíte jen na skleničku nebo se rozhodnete u nás strávit zážitkový večer, oslavu, firemní akci či jen tak se potkat s kamarády. Ať si vyberete jakoukoliv z nabízených degustací, vždy se vám bude osobně věnovat přímo jeden z majitelů vinařství.

Ukázat na mapě uložit vizitku vcard