Divadla zakončila Zawadská. Festival navštívilo celkem 500 diváků

26. 7. 2016 · 1 minuta čtení · 8 fotografí

Letošní ročník Letního divadelního festivalu Pod širým nebem uzavřela v pátek 22. července hra Přestupní stanice. Účinkovala v ní Valérie Zawadská a Lucie Kožinová.

„Jsem opravdu vyšťavená, splavená. Je to velice těžké monodrama, navíc v první polovině jsem na jevišti v podstatě sama,“ vydechla si po představení Zawadská.

V přestupní stanici hrála komunikativní, lidskou, chápavou Annu, která své útočiště našla ve starém vagónu. Její posedlostí jsou mobilní telefony, ale takové, které její přátelé ukradli. Jeden mobil patří i majitelce seznamovací kanceláře a díky obyčejnému hovoru se Annin život změní od základu.

„Jsem ráda, že jsme Přestupní stanici mohli hrát zrovna v tomto nádherném prostředí. Hra sem opravdu sedí,“ pochvalovala si herečka, která se po náročném představení odměnila sklenkou růžového vína. Dát si mohli i diváci. Příjemný večer zakončila ochutnávka vín Vinařství Harmáčkovi za zvuků Cimbálové muziky Lášar.

„Na festival přišlo na všechna představení celkem 500 diváků. V některé dny mohlo přijít diváků i víc. Musím ale říct, že u některých představení nepřálo počasí. Na poslední dvě už se naštěstí oteplilo, což bylo pro diváky určitě příjemnější a mohli tak i po skončení divadla posedět se sklenkou vína u cimbálu. Doufám, že si festival všichni užili a že se líbil,“ uzavřela vedoucí Marketingu a kultury města Hustopeče Jana Hrádková.

Reportáž z divadelního festivalu sledujte v Hustopečském magazínu č. 361, vychází v pátek 29. července 2016.

(Text a foto: Jana Rozková)

odebírejte přes RSS