Knihovna přivítala září výstavou a přednáškou

7. 9. 2018 · 2 minuty čtení · 2 fotografie · 1 video

O letních prázdninách si Městská knihovna užívala odpočinku, ale s příchodem nového školního roku opět nastartovala své obvyklé tempo plné přednášek a výstav. A začala populárním tématem současné doby, které přilákalo desítky návštěvníků.


V dnešní době je to hodně o tom, že lidé až příliš řeší co, kdy, jak a proč jíst. Objevuje se spousta fám ohledně některých druhů potravin a je velmi těžké se v tom všem orientovat. Proto je přednáška i takhle nazvaná - Jak zdravě jíst a nezbláznit se. Protože někdy je to až na zbláznění; internet je zahlcený informacemi a většina z nich není vůbec pravdivých, seznamuje nás se svým oborem nutriční specialistka Sylva Šmídová.

Během přednášky Šmídová několik těchto fám osvětlila a posluchačům dala pár cenných rad, jak se orientovat ve světě zdravého životního stylu. Ty fámy, které všude kolem slyšíte, nezmizí. Budou se objevovat nové a nové. A dokud lidé budou zaměňovat pojmy žít zdravě a být superhubený, tak se těchto fám budou chytat. Ale neměli bychom zapomenout na to, že je úplně jedno jaké suroviny vynecháváte z jídelníčku nebo jaké diety držíte. Hlavní je pohyb a pokud se nehýbete, tak je vlastně úplně jedno, co jíte, shrnuje Šmídová.

Kromě její přednášky mohou návštěvníci v knihovně shlédnout i putovní výstavu ilustrací Spolkla mě knihovna ze stejnojmenné knihy spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátora Vojtěcha Sady. David by mohl číst neustále – při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie. Autorka knihy, paní Klára Smolíková, připravila výstavu, která putuje po knihovnách a dalších místech ve dvou sadách a je k zapůjčení zdarma. Využily jsme toho a výstavu pro naše návštěvníky objednaly, představuje výstavu knihovnice Jitka Horáková.

Z dalších chystaných akcí určitě vyzdvihnu především literární kavárnu s Danielou Mičanovou příští týden a přednášku reportéra Stanislava Motla s názvem Děti kapitána Kaliny, která bude 11. října v 17:00 hodin. Bude toho tento rok hodně, těší se Horáková. -nov-

 

odebírejte přes RSS