Menu Hledat

Radní jednali o plánu oprav městských budov i výměně osvětlení na tenisových kurtech

6. 11. 2019 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Hustopečští radní se sešli v úterý 5. listopadu na své šestadvacáté schůzi. Na programu jednání měli předpokládané opravy budov v následujícím kalendářním roce i téma výměny osvětlení venkovních tenisových kurtů. O měsíc posunuli dokončení bytového domu pro seniory v Žižkově ulici.

Dokončení bytového domu pro seniory nad 65 let a lidi se sníženou soběstačností závislé na pomoci druhých se posouvá o jeden měsíc. Původní časový harmonogram počítal s realizací do 15.11.2019, hotovo bude až v prosinci. „Zpoždění souvisí s druhým, vedlejším, sociálním domem, který bude sloužit rodičům samoživitelům, a jehož realizace začala o více než rok později. Je tedy ve fázi, kdy je na stavbě potřeba těžká technika, jejíž nejvhodnější přístup je přes společné dvorní prostory obou domů. Abychom zamezili poškození nově položené dlažby, rozhodli jsme se, že termín raději o měsíc posuneme a finální venkovní úpravy dělníci dokončí až poté, kdy nebude hrozit jejich narušení,“ upřesnila starostka Hana Potměšilová.  Nákladní vozy a stroje by mohly využít i přístup z Žižkovy ulice. Tato varianta by ale zkomplikovala dopravu kvůli vynuceným dopravním omezením.

Radní se zabývali plánem oprav budov ve vlastnictví města na rok 2020. „Náměty k projednání předložili ředitelé příspěvkových organizací a vedoucí organizačních složek. Mají budovy ve správě, každý den v nich fungují a nejlépe znají jejich stav a aktuální potřeby oprav a rekonstrukcí. S těmi je nutné počítat dopředu a zařadit výdaje na ně do rozpočtu pro rok 2020,“ vysvětlil místostarosta Bořivoj Švásta.

Venkovní tenisové kurty se dočkají nového osvětlení. Tenisový oddíl spadající pod TJ Agrotec získal z externích zdrojů dotaci ve výši 150 tisíc korun, která je určená na instalaci led světel na kurty. Dodavatel vzejde z poptávkového řízení, ve kterém byly osloveny tři firmy. Chybějící částku, cca 100 tisíc korun, doplatí městský rozpočet.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS
česky english deutsch