Radní zasedli k jednacímu stolu

4. 12. 2019 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Radní města Hustopeče se sešli v úterý 3. prosince na své 29. schůzi. Řešili například smlouvy o příspěvcích na spolufinancování sítě sociálních služeb, výběr dodavatele na přepracování projektové dokumentace pro ZŠ Nádražní a rozpočtové výhledy příspěvkových organizací.


Radní schválili uzavření smluv mezi Hustopečemi a další šestadvacítkou obcí z mikroregionu, které se týkají příspěvků na spolufinancování sítě sociálních služeb. Původně neziskové organizace provozující sociální služby žádaly o podporu konkrétní obce, jejichž obyvatel se daná služba týkala. V souladu s novou koncepcí Jihomoravského kraje pošlou představitelé obcí peníze na účet města Hustopeče. Ty budou následně rozděleny poskytovatelům sociálních služeb, kteří podporují obyvatele hustopečského mikroregionu. Jejich evidence bude v kompetenci Sociálního odboru MěÚ Hustopeče. 

Členové rady města vybrali dodavatele, který přepracuje projektovou dokumentaci na modernizaci základní školy Nádražní. Realizace projektu zajistí bezbariérovost budovy díky výtahu , moderní vybavení odborných učeben a další učební pomůcky zkvalitňující výuku. Penězi stavbu a nákup potřeb podpoří Evropská unie prostřednictvím Integrovaného operačního programu. O tuto dotaci žádalo vedení města již v roce 2016, kdy byla kvůli vysokému počtu zájemců zamítnuta. V letošním roce ale došlo k navýšení alokace finančních prostředků a poskytovatel dotace dal projektu modernizace ZŠ Nádražní zelenou. Přepracování projektové dokumentace souvisí se stavbou výdejny obědů, kterou projektanti, po zamítnutí žádosti o modernizaci školy v prvním kole, naplánovali na původní místo výtahu. Nyní je tedy potřeba projekt aktualizovat podle současné situace. 

Garik Válek, šestiletý chlapec z Velkých Pavlovic, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, bude rehabilitovat ve speciálním obleku. Umožní mu to padesátitisícová částka, kterou město Hustopeče získalo za první místo ve sběru použitých baterií. Radní schválili smlouvu potvrzující vyhranou sumu s organizátorem soutěže, společností ECOBAT s r.o. 

Vedení města schválilo rozpočty a střednědobé výhledy příspěvkových organizací pro rok 2020. Návrhy předkládali ředitelé jednotlivých subjektů, kteří zohlednili běžný provoz v organizacích i nezbytné opravy a investice budov, které mají ve správě.

-hrad-

 

 

 

odebírejte přes RSS