Menu Hledat

Aktuální hlášení městského rozhlasu

26. 5. 2020 · 2 minuty čtení · 7 fotografí
Téma Z města

Vážení občané, 
přinášíme vám informace o aktuálně platných bezpečnostních nařízeních vlády.

Od úterý 26. května se ruší nařízení o vyhrazené době nákupu ve velkých prodejnách pro seniory a hendikepované. Nakupovat tedy mohou všichni, platí pouze povinnost nosit roušky a dodržovat rozestupy.

Od pondělí 25. května není nutné při pobytu venku nosit roušky, pakliže jste od ostatních vzdáleni minimálně dva metry. Naopak nasadit ji stále musíme při cestování veřejnou dopravou a ve všech vnitřních prostorách. S rouškou tedy stále musíte na Městský úřad Hustopeče, poštu, do obchodů, restaurací i na sběrný dvůr.

Otevřít se mohou vnitřní prostory restaurací, kaváren, barů a dalších provozoven stravovacích služeb a stravovací zařízení v nákupních centrech. Jídelna ZŠ Komenského má však pro veřejnost stále zavřeno.

Otevřít mohou hotely, krytá i nekrytá koupaliště, sportoviště, sauny, taxislužby, tetovací salony a wellness centra. Krytý bazén Hustopeče je otevřený dle běžné otevírací doby. V areálu je však nutné dodržovat bezpečnostní nařízení, včetně omezeného počtu osob v sauně a posilovně. Více informací najdete na webu města.

Povoleny jsou návštěvy v sociálních a zdravotnických lůžkových zařízeních.  Povolení platí i pro lůžková oddělení Nemocnice Hustopeče.

Městské muzeum a galerie oznamuje, že od pondělí 1. června bude mít otevřeno dle běžné otevírací doby. Zpřístupněny budou všechny stálé expozice i nová výstava malířky Veroniky Vejpustkové s názvem Introsvět, kterou můžete zhlédnout do 21. června.

Zpřístupněna jsou všechna venkovní dětská hřiště. Není však možné využívat pítka ani toalety.

V provozu jsou obě dvě mateřské školy - Pastelka i U Rybiček. Děti z MŠ U Rybiček jsou z důvodu rekonstrukce hlavní budovy umístěny na odloučené pracoviště na Komenského ulici a od pondělí 25. května také do náhradních prostor pod kostelem.

Program a předprodej vstupenek do znovuotevřeného kina Hustopeče najdete na webových stránkách www.kinohustopece.cz. Upozorňujeme, že je nutné dodržovat bezpečnostní opatření včetně zákazu konzumace jídla i nápojů. 

Městská knihovna Hustopeče má otevřeno s upravenou otevírací dobou: pondělí, středa, pátek vždy od 8:30 do 17 hodin s přestávkou od 11.30 do 12.30. Knihovna bude prozatím poskytovat pouze výpůjční služby a kopírování.

Městský úřad Hustopeče je pro veřejnost otevřen v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a v úterý od 8 do 14 hodin, s polední pauzou vždy od 12 do 12.30. Při vyřizování záležitostí se objednávejte předem, telefonicky nebo mailem, využívejte i rezervační systém.  

Sběrný dvůr je otevřený dle běžné otevírací doby. Vstup je možný pouze s rouškou či šátkem přes obličej. 

Vedení města doporučuje sledovat jak veřejnoprávní, tak lokální média, která přináší aktuální informace a pokyny. Oficiální dokumenty najdete na úřední desce města.

Děkujeme všem, kteří stále dodržujete všechna nařízení a pomáháte druhým. 

Hana Potměšilová
starostka města


 


 

odebírejte přes RSS
česky english deutsch