Přírodní hry arboreta v Němčičkách osloví celé rodiny

20. 4. 2021 · 2 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video

Najít místo, kde si děti pohrají a rodiče si odpočinou, se může zdát jako něco nepředstavitelného. Opak je ale pravdou. Přírodu, zábavu i detaily v sobě skrývá Arboretum v Němčičkách, které nově otevřelo svou bránu pro veřejnost.


Povolený vstup jen tak kdekomu dříve nebyl možný. Až doteď sloužilo arboretum jen pro soukromé účely, tomu už je nyní konec. „Arboretum jsme začali budovat už asi před deseti lety, ale v poslední době mě přesvědčily dcery, abych arboretum otevřela pro veřejnost – aby si mohly maminky s dětmi chodit hrát, do přírody, posedět si a hodit se do klidu,“ prozrazuje majitelka Klára Stávková. Jakmile do arboreta vstoupíte, pochopíte, že se jedná o opravdovou oázu klidu. Najdete tu jezírka, několik míst k posezení, velké i malé cestičky a tajná zákoutí. „Kromě toho tu máme připraveny ručně vyráběné hry pro děti. Ty se snažíme vytvářet v přírodních materiálech, aby do toho místa hezky zapadly,“ dodává Stávková. Jejich hry, které neustále přibývají, cílí především na pohyb, jemnou motoriku i rozvíjení dětské fantazie.

Svačinu si můžete vzít s sebou, nebo si ji koupit přímo na místě. V samoobslužném domečku se zasytí jak malí, tak velcí. Najdete tu něco dobrého na zub i na zahnání žízně a útratu si spočítáte i zaplatíte do kasičky sami.

Už dříve tu probíhaly tematické dny pro děti a každý prosinec se v arboretu otevírá brána do opravdového pekla plného čertů. Majitelka už namýšlí další takové dny, kde na návštěvníky budou mimo jiné čekat třeba pohádkové postavičky. „Teď jako nejbližší tematický celek plánujeme Pálení čarodějnic, kdy pro děti budou připraveny pohybové aktivity za doprovodu čarodějnických pomocnic. Budeme rádi, když přijdou děti v kostýmech, aby si to pořádně užily. A opálíme si alespoň špekáčky,“ těší se na větší akci Klára Stávková.

Čarodějnická akce proběhne 30. dubna a čarodějnice se na arboretum začnou slétat kolem 18. hodiny. Tak doleťte s dětmi také!

 

odebírejte přes RSS