Procestovali svět a přivezli nejlepší vína. Přijďte je ochutnat na Světový duel vín!

15. 11. 2021 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video

V sobotu 20. listopadu nás čeká největší podzimní svátek vína - Světový duel vín. Od 10 hodin se na vás budeme těšit v překrásných prostorách Hotelu Amande v Hustopečích - vstupenky zde.

A jaká vína jsme vám letos z celého světa přivezli? Podívejte se...


Pokud tě miloval, tak jak tě miluji já,
odejdu s ostudou, opustím město, změním si jméno...

Pozvánku na letošní Světový duel vín zahajujeme trochu netradičně písňovým textem. „Když tančíme, andělé utečou a schovají svá křídla.“ Že vám to nic neříká? Zkusíme angličtinu: „When we dance, angels will run…“ Tady už asi mnozí tuší, že se jedná o hit zpěváka Stinga, který se jmenuje When we dance. 

A jak to souvisí s vínem?
Sting žije v Itálii v oblasti Chianti a společně s manželkou Trudie Styler zde vlastní vinařství Tenuta il Palagio. A když organizační tým Duelu před pár týdny potuloval po Toskánsku, tak návštěvu tohoto vinařství nemohl vynechat. Pro letošní Duel právě zde nakoupil víno, které Sting pojmenoval When we dance. Je to 95 % sangiovese. Vinařství bylo půvabné, i když se spíše jedná o prezentační než výstavní prostory.

77352    77353

Další zastávkou byl Wachau. Tato rakouská oblast je pro mnohé synonymem těch nejlepších veltlínů na světě a vynikajících rýnských ryzlinků. Vína z Wachau mají na Duelu již stálé místo a ani letos nebudou chybět. A z fotky je patrné, že ve Wachau využijí doslova každou píď zeminy pro vysázení vinné révy – poslední řádek zasahuje do opěrné zídky přilehlé cyklostezky podél Dunaje a sloupky jsou uchyceny v kamenech doslova na opěrné zdi.

77354

Burgundská vína z vesnice Gevrey – Chambertin nebudou chybět na letošním Duelu. Zajímavostí je to, že se jedná o nejseverněji položené vinice kategorie Grand Cru v Burgundsku, a navíc prý právě odtud přivezl vinné keře Karel IV. do naší kotliny. Na fotce je se členy našeho týmu majitelka vinařství Camus Pére & Fils se svým tatínkem, kterému je 86 let a neměl moc času, protože spěchal v traktoru do vinice...

77355

Cestování za vínem, to nejsou jen vinaři, vinice, sklepy, láhve.... Ale někdy i nádherné vesničky a městečka s krásnými panoramaty.Na fotkách jsou pohledy z centra slavné vinařské obce Chablis. Vína z Chablis jsou ozdobou každého Duelu vín a ani ten letošní nebude výjimkou.

77357    77356

O dalších místech, která jsme navštívili, vám rádi povíme osobně v sobotu 20. listopadu na Světovém duelu vín... 

odebírejte přes RSS