Sousedský blešák zaplnil náměstí i podzemí

11. 10. 2022 · 1 minuta čtení · 19 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Spodní část Dukelského náměstí se v sobotu 8. října proměnila v jedno velké tržiště. Druhý ročník Sousedského blešáku byl přesunut z deštivého září do nejistého října, ale risk se pořadatelkám z Marketingu a kultury vyplatil. Přestože nesvítilo sluníčko, panovaly v Hustopečích příjemné teploty, které ke stánkům s bazarovým zbožím i domácími pochutinami přilákaly stovky lidí. 


O dobrou atmosféru se postaral nejen harmonikář Pavel Vintrlík, ale i Bar u MaKových panenek, který nabízel degustaci vín, kávu, vinné střiky i limonádu pro děti. Ani o jídlo nebyla nouze kromě klasického opékání špekáčků si návštěvníci pochutnali na krajíci se škvarkovou pomazánkou a veleúspěch sklidily čerstvé minikoblížky. 

Sousedský blešák se může chlubit originálním doprovodným programem. Letos se návštěvníci mohli podívat do podzemí Dukelského náměstí. Otevřena byla krypta pod kostelem i Freudenreichůch sklep pod muzeem. Odvážné děti pomáhaly vysvobodit bílou paní, která se usadila pod parkovištěm u staré pošty. A v domě paní Nohelové byla otevřena dílnička tety Věry, kde si každý mohl vytvořit originální obraz po vzoru kamenotisku a vyzdobit jím zdejší sklepení. Posezení v parku u kostela dětem zpříjemňovaly herní prvky z přírodního arboreta v Němčičkách a dospělí si v poklidu procházeli stánky nabízející za pár korun krásné kousky od oblečení přes dekorace až po sportovní vybavení. Přátelskou atmosféru završil koncert brněnské kapely NaMars, která vyhrávala až do setmění. -nov-

odebírejte přes RSS