Menu Hledat

Galadegustace letos nabídla především francouzské Meursaulty

21. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Víno
Vinařská událost roku opět ovládla Hustopeče. Světový duel vín a především jeho předvoj v podobě Galadegustace pro odbornou veřejnost si již několik let drží pověst jedné z nejunikátnější akcí v Česku. 


Potvrdil to prezident Svazu vinařů ČR Martin Chlad, který prohlásil, že „podstatou akce je především skladba vín, která se podaří týmu Miroslava Hrabala přivézt do Česka. Od toho se odvíjí všechno. A protože to jsou vína, která jsou opravdu prvotřídní, tak není ani možné akci posouvat nikam dál. Když k tomu přidáme tu kulturu a zázemí, tak za sebe můžu jenom říct, že jsem s touto akcí maximálně spokojen.“

Na Galadegustaci se v pátek 18. listopadu sjela padesátka vinařů a enologů. „Hlavní část degustovaných vzorků tvořilo devět z osmnácti vzorků Premiere Cru Meursaultů, o které si účastníci loňské galadegustace přímo řekli. Doplnili jsme je o Pinoty Noir a Ryzlinky,“ pochlubil se svými letošními úlovky Miroslav Hrabal.

Největší přínos odborného semináře spatřují pořadatelé ve srovnávání a předávání si zkušeností. „Za sebe můžu říci, že ta inspirace je oboustranná. V Česku máme skvělé technologie, nemáme problém s kvalitou vín. Spíš se můžeme zamýšlet nad filosofií a přístupem vinařů z různých koutů světa. I když máme různé možnosti, které se týkají viničních tratí,“ pochvaluje si tuzemská vína Chlad.

Vína z galadegustace a mnohá další byla nabídnuta i široké veřejnosti na sobotní výstavě. -nov-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch