První turnaj v discgolfu nalákal do Hustopečí i hráče ze zahraničí

14. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Sport

Od října loňského roku se Hustopeče mohou pyšnit novým discgolfovým hřištěm a postupně se kolem něj začíná tvořit komunita pravidelných hráčů. Ti sem v sobotu 12. listopadu pozvali kolegy z Discgolfového klubu Kobylí a společně uspořádali první přátelský turnaj. 


Zatímco v Hustopečích se oficiální klub teprve formuje, v Kobylí už funguje několik let. „U nás máme hřiště od roku 2016, takže jsme trochu napřed. Jsme registrovaní jako zapsaný spolek, hráči se u nás registrují, platí poplatky, prostě klasický sportovní klub. A protože k nám jezdí i hráči z Hustopečí, rozhodli jsme se je podpořit a uspořádat takový menší přátelák, abychom to tu pomohli nastartovat. A povedlo se to skvěle, máme tu i osm hráčů ze Slovenska, takže je to v podstatě mezinárodní turnaj,“ smál se tajemník kobylského discgolfového klubu Vlastimil Janda.

Na turnaj do Hustopečí se sjela padesátka amatérských hráčů i několik zájemců, kteří discgolf hráli poprvé. Cílem hry je, podobně jako v golfu, trefit koš co nejmenším možným počtem hodů. Vhodný pro všechny věkové kategorie, jak jsme se při turnaji přesvědčili.

Každé discgolfové hřiště je jiné, to hustopečské překvapilo přihlášené hráče svou propracovaností. „Máte velmi pěkné hřiště, hodně technické. Koše jsou rozmístěné mezi stromy tak, aby musel hráč přemýšlet, kudy hodit disk, jak vytvarovat dráhu. U nás v Kobylí je hřiště víc otevřené, ale zase náročnější na sílu,“ srovnával Janda.

Na discgolfovém hřišti na Křížovém kopci je možné hrát kdykoliv a pokud nemáte disky, je možné si je zapůjčit na Turistickém informačním centru. Můžete tak potrénovat na další organizovaný turnaj. -nov-

odebírejte přes RSS