Menu Hledat

Tři králové odevzdali kasičky - dárci překvapili svou štědrostí

17. 1. 2023 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Z města

Dokoledováno jest. Od prvního ledna obcházeli Hustopeče dobrovolníci Tříkrálové sbírky, kteří i letos prosili o příspěvek pro potřebné, které má v péči Česká katolická charita. Výtěžek v Hustopečích je rekordní – z 25 zapečetěných kasiček se vybralo 160 294 korun. 


Po dvou covidových letech, kdy do ulic koledníci nevyšli, je letošní výtěžek ohromující. Podobně si zatím vedou i ostatní sečtené obce v okolí. „Na Břeclavsku se vybírá okolo 3 milionů korun, které putují na centrálu v Praze a tam si o ně naše oblastní charita opět žádá,“ vysvětlil princip rozdělení sbírky ředitel Oblastní charity Břaclav Josef Gajdoš, který se osobně účastnil dětské koledy v Hustopečích v sobotu 7. ledna.

K překvapení pořadatelů se ukázalo, jak dokáží být lidé solidární i v tak nejisté době, v jaké žijeme. Vybrané prostředky mají už teď jasný svůj účel. „V roce 2023 máme na Břeclavsku nový projet charitní záchranné sítě. Ta bude sloužit a pomáhat lidem v nouzi, kteří vypadnou ze záchranné sítě zákona o sociálních službách,. Dále budeme podporovat domácí hospicovou péči, farní charity jednotlivých obcí a menší část poputuje i na zahraničí mise, letos konkrétně na podporu hospicové péče v Moldavsku,“ vyjmenovává projekty oblastní ředitel. 

Přestože koledníci už odevzdali své pokladničky, přispívat do sbírky je možné i nadále, a to prostřednictvím on-line darů nebo dárcovských SMS. Organizátoři však přiznávají, že osobní kontakt s koledníky je podstatou úspěchu největší dobročinné sbírky v Česku, jejíž tradice sahá do roku 2000. -nov-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch