Stovka dětí chce závodit na Hustopečském skákání

1. 2. 2024 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport
Hustopečské skákání ovládne město už příští sobotu 10. ledna a jako každý rok jsou i letos mezi atletické hvězdy zvány i děti z hustopečských škol. Kvalifikovat se na mítink, který byl v roce 2023 vyhlášen druhým nejlepším halovým výškařským mítinkem světa, se ve čtvrtek 1. února pokoušelo přes sto žáků a žákyň.


Přilákat děti ke sportu je podstatou celého mítinku. „Chceme, aby si tuto krásnou disciplínu mohlo vyzkoušet co nejvíce dětí. Je samozřejmé, že nebudou mít třeba takovou vypracovanou taktiku, jako ti, kteří chodí do atletiky, ale už teď tu vidím několik talentů, které chci právě na pravidelné tréninky pozvat,“  svěřil se ředitel závodů Zbyněk Háder.

Dětské závody Hustopečského skákání se letos mimořádně uskuteční až po hvězdné sobotě, kvůli jarním prázdninám. A pořadatelé jsou sami zvědaví, jak na toto nezvyklé uspořádání zareagují jak děti, tak fandící veřejnost. „Uvidíme, je to změna a třeba se ukáže, že k dobrému. Ale to si musíme vyhodnotit až po závodech. Co zůstává stejné je páteční společný trénink dětí z atletického oddílu s hvězdami hlavních závodů, které jsou pro nás každoročně velkým zážitkem, protože i my sami se můžeme podívat na to, jak trénují největší skokanské hvězdy,“ těší se Háder. -nov-

odebírejte přes RSS