Vinařská trumfla Hradby. Slunovrat překvapil.

25. 6. 2024 · 1 minuta čtení · 20 fotografí · 1 video
Téma Víno

Hustopečští jsou veselá kopa a umí ozvláštnit i tak běžnou událost, jakou jsou otevřené sklepy. Proto místní vinaři už před 7 lety spojili začátek letních otevřených sklepů s recesistickým soupeřením dvou vinařských uliček, které obklopují město. 


A i letos si souboj vinařů nenechaly ujít stovky místních i turistů. „Návštěvníci se stali svědky takového soupeření dvou skupin vinařů - vinařů z Turhandlí neboli z ulice Na Hradbách a vinařů z Vinařské ulice. Mezi nimi je jakási rivalita, protože obě ulice lemují naše město, každá z jedné strany. My jsme tuto jejich přirozenou soutěživost vynesli na světlo a udělali jsme si z toho vtípek, který návštěvníky baví,“ smála se produkční Karolína Hrnčiříková. 

Disciplíny se každý rok obměňují, poznáte podle našich fotografií a záběrů ty letošní? 

Šest dlouhých let zůstávala putovní trofej slunovrat vítězů v ulici Na Hradbách, letos zůstala na místě činu, u vinařů z Vinařské a radost byla obrovská. „Oni si mysleli, že nevyhrajeme, ale my jsme na sobě zapracovali a jak je vidět, přineslo to svoje ovoce,“ smál se na celé kolo vedoucí vítězného týmu Jan Stehlík, když přebíral putovní trofej slunovratu, která se, podle vyjádření vinařů z Turhandlí, zase za rok vrátí na své místo.

A pak konečně došlo i na ty otevřené sklepy – vítězů i poražených. Příjemný večer doplnila pátrací hra pro děti, opékání špekáčků a koncert kapely PoolLitters. -nov-

odebírejte přes RSS