V pátek 23. května 2025, se v rámci celonárodní akce Noc kostelů otevřela veřejnosti také modlitebna Apoštolské církve v Hustopečích na Kollárově ulici.
Sbor se rozhodl do této akce zapojit po delší odmlce a pro návštěvníky připravil voňavý a křupavý program. „Dnešní program začal v 18 hodin promenádou chlebů. Máme tady 31 chlebů od profesionálních i domácích pekařů. Návštěvníci mohli ochutnávat a mazat si to čímkoliv, ale samozřejmě nejdříve ochutnávat ten samotný chléb a třem chlebům, které jim nejvíc chutnaly, mohli dát žeton. Takže v průběhu večera po skončení koncertu vyhlásíme chléb, který získal největší počet žetonů,“ přibližuje promenádu chlebů Gavlík.
Na akci byl přítomen i Honza Šmikmátor, nadšený domácí pekař a autor kurzů pečení chleba, který byl připraven poradit začínajícím pekařům, a spolu s ním se do debaty zapojil také pekař Martin Křižák z nedalekých Klobouk u Brna. „Nečekaně nás navštívil pan Křižák z Klobouk, to bylo milá návštěva, takže spolu udělali takové duo a povídali nám svůj příběh o tom, jak se dostali k pečení chleba a povídali opravdu zajímavé věci a lidé se jich mohli ptát,“ neskrývá radost Gavlík.
Že apoštolové zvolili za hvězdu programu chléb není náhoda. Pro věřící má chléb silnou symboliku. „Já i kvůli tomu jsem chleba peču, protože chleba je obyčejný, chleba je prostě prostý, ale má dobrou chuť, nikdy se nepřejí a kdyby člověk neměl co jíst, tak na ten chleba vždycky bude a člověk neumře hlady, když má chleba,“ vysvětluje apoštolský pastor.
O kulturní vložku se postarala brněnská kapela s názvem Hledá se, která to u apoštolů pořádně rozjela. Posuďte sami v naší reportáži.
-otah-