55 let házené v Hustopečích slavila Legata turnajem

17. 12. 2018 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport

V sobotu 15. prosince pořádal házenkářský klub Legata Hustopeče tradiční vánoční turnaj po ukončení této sezóny. Sportovní událost se tentokrát nesla ve slavnostním duchu, protože letos slaví Legata významné jubileum – házená se v Hustopečích hraje už 55 let. „Proto jsme dnes na turnaj pozvali i bývalé hráče,“ vysvětlil trenér a pořadatel Petr Semerád.


Zápas mezi bývalými extraligovými hráči a současnými hráči Legaty skončil 15 ku 11 pro mladé prvoligové hráče. Utkání se neslo ve velmi napínavém duchu a starší hráči překvapili svou skvělou formou. „Musím říct, že i když netrénují, tak mají dobrou fyzickou vybavenost a ta technika je tam vidět,“ hodnotil zápas Semerád.
Počátky házené v Hustopečích spadají do roku 1962, kdy zde začal vyučovat Petr Blažek. Ten v roce 1963 založil klub házené. „Od té doby se tady házená drží s různými úspěchy. Podstatné je, že to mělo kontinuitu v mládeži, která trvá dodnes. Dnes se tady hraje vrcholová házená,“ vzpomínal předseda klubu Jiří Funk.
Sport není pouze o výkonech, důležité je také zázemí. Hustopečská házená je hlavně o lidech, kteří se jí usilovně věnují. „V první řadě bych chtěl jmenovat celou rodinu Semerádovu, která se zabývá faktickou stránkou házené, zejména stránkou trenérskou,“ uvedl Funk.
Dle pamětníků byla nejsilnějším momentem v historii výhra první ligy a postup do extraligy. Legata Hustopeče hrála v extralize dvakrát, dohromady tři roky. Tým v době největších úspěchů vedl trenér Zdeněk Missbach: „Na tu dobu velmi rád vzpomínám. Vládla tu rodinná atmosféra a podpora diváků byla vynikající. Fanklub na každém domácím zápase usilovně fandil.“
Legata Hustopeče je nyní opět ve skvělé formě. Muži vládnou první lize. „Máme za se sebou 11 utkání, z toho jsme 10 vyhráli a vedeme tabulky. Děti mají trochu pokles, ale i tak se nám daří,“ neskrýval spokojenost Semerád. „Velmi bych chtěl poděkovat všem hráčům, funkcionářům, rodičům, partnerům a divákům za přízeň a popřát jim pěkné svátky a šťastný nový rok,“ dodal.
Fandit Legatě Hustopeče můžete přijít do sportovní haly 24. února, kdy se hraje první domácí utkání v novém roce.

-ves-

odebírejte přes RSS