593 vzorků soutěžilo o možnost umístění do Salonu vín ČR

28. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 16 fotografí · 1 video
Téma Víno

Do Národní soutěže vín Velkopavlovické podoblasti přihlásili vinaři rekordních 593 vzorků. Návštěvníci dostali možnost je ochutnat na výstavě, která se konala v sobotu 26. srpna. „Tato událost je první vstupní branou do Salonu vín České republiky. Nejlépe hodnocená vína se smí přihlásit do prvního kola Salonu vín, kde se utkají s víny z ostatních podoblastí,“ vysvětlila princip nominace Petra Otřísalová ze Stálé vinařské expozice.
Za šampiona výstavy určili odborní degustátoři Tramín červený 2015 pozdní sběr z vinařství Bohemia Canopus. „Tato odrůda bývá nedoceněná. O to víc si toho vážím,“ komentoval úspěch majitel vinařství Josef Vrátil. Vína z Velkopavlovické podoblasti patří obvykle k nejlépe hodnoceným. „Sídlí tu velký počet vinařství, což dokazuje i rekordní počet přihlášených vzorků. Celkově výstavu hodnotím velmi dobře i proto, že k této podoblasti mám velmi dobrý osobní vztah,“ řekl ředitel Vinařského fondu ČR Jaroslav Machovec. Desítky návštěvníků degustovaly vína v příjemném prostředí a za doprovodu cimbálové muziky Lália.


Ve stejný den, o pár metrů dál, se v ulici Na Hradbách konal starý obřad Zarážení hory. „Zarazíme horu a od té chvíle by se až do začátku vinobraní nemělo chodit do vinohradu. Výjimku mají pouze těhotné ženy a děti. Mohou si utrnout jeden hrozen,“ vysvětlil tradici organizátor Pavel Košulič. Obřad mohli návštěvníci zakončit v některém z místních sklepů například ochutnávkou výborných loňských vín.

-ves-

 

odebírejte přes RSS