Adventní koncert ZUŠky naživo i online

1. 12. 2021 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Po roční pauze se do evangelického kostela se vší parádou vrátil tradiční adventní koncert Základní umělecké školy. Všechna vystoupení děti zvládly na výbornou a přivolaly tak do našeho města advent...


Adventní koncert Základní umělecké školy už tradičně zahajuje předvánoční období v Hustopečích. Po loňském lockdownu, kdy se mohl odehrát pouze on-line za přísných podmínek si letos mohli alespoň nejbližší rodinní příslušní přijít poslechnou vánoční melodie osobně. „Letos jsme ani nedělali žádné plakáty, pozvali jsme výhradně rodiče, a to pouze ty, kteří jsou plně očkovaní. Jsme moc rádi, že jsme se mohli vrátit zpět do krásných prostor evangelického kostela a zpívat před živým publikem, i když značně menším, než na jaké býváme zvyklí,“ vysvětluje ředitel základní umělecké školy Miroslav Brúček.

Během koncertu, který Hustopečská televize vysílala pro zbytek zájemců on-line, zaznělo několik výborných vystoupení, která byla odměněna bouřlivým potleskem. Samozřejmostí byla tradiční závěrečná koleda Narodil se Kristu Pán, kterou si posluchači notovali společně s dětmi. „Za sebe můžu říct, že všechna vystoupení byla skvělá. Už při sestavování programu koncertu jsem byl nadšený, co si žáci se svými učiteli připravili a myslím, že to všichni zvládli úžasně,“ neskrýval radost hrdý ředitel. 

I když výuka na Základní umělecké škole probíhá už víceméně standardním způsobem, stále je ještě narušována různými opatřeními. Přesto, nebo možná právě proto, si všichni žáci vysloužili velkou pochvalu ředitele. „Pořád se setkáváme s karanténami, pořád se využívá online výuka, spousta dnešních vystoupení vznikla jenom díky online výuce. Přesto si myslím, že žádný z dnešních výkonů tím nebyl ovlivněn a děti předvedly to nejlepší,“ chválí Brúček.

-slam-, -nov-
Foto: Miroslav Brúček

odebírejte přes RSS