Akademie gymnázia slavila několik výročí

1. 7. 2019 · 1 minuta čtení · 24 fotografí · 1 video

Společenský dům se rozechvěl vlivem bouřlivých potlesků několika desítek rodičů, kamarádů, absolventů i současných studentů, zkrátka všech, co přišli podpořit Studentskou akademii místního gymnázia.


Letošní Akademie proběhla už potřicáté a škola jako taková pak slaví další významné datum. ,,Kromě toho, že se jedná o třicáté výročí akademie, zároveň je to akademie, která má připomenout, že letos je významný rok, protože na podzim oslavíme sto let od založení naší školy - gymnázia s českým vyučovacím jazykem," popisuje jubileum ředitel školy, Radim Šebesta. Akademie však není jedinou akcí připomínající sté výročí. Gymnázium čeká ještě několik dalších oslav k této příležitosti.


Program Studentské akademie zahájilo přivítání a úvodní slovo pana ředitele, studentská hymna a několik dalších písní věnovaných výročí a maturantům, které si do parády nevzal nikdo jiný než sbor tvořený studenty gymnázia. Nechybělo ani ocenění úspěšných studentů, kteří gymnáziu dělají dobré jméno. Poté následovalo šestnáct různorodých čísel v podání jednotlivých tříd.


,,Ze strany pedagogického sboru se snažíme dát prostor pro vyjádření žáků, to znamená, že čekáme, s čím žáci přijdou, v naprosté většině případů se to podaří. Pokud se nápad nedostaví brzy, musí nastoupit vyučující, který děti posune směrem, kterým potřebujeme," popisuje proces tvorby ředitel gymnázia.


Sál společenského domu dohromady zaplnily necelé čtyři stovky diváků a účinkujících a nejen na divácích šlo vidět, že Akademie byla vskutku povedená. Každé jednotlivé číslo bylo oceněno bouřlivým potleskem a všichni domů odcházeli s příjemným kulturním zážitkem.

-slam-

odebírejte přes RSS