Alfons podesáté naplnil galerii uměním

31. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

V neděli 29. října pořádalo Městské muzeum a galerie Hustopeče slavnostní vernisáž. Bylo narváno, protože galerii naplnila uměním již podesáté místní výtvarná skupina Alfons. Ta sdružuje umělce se širokou škálou výrazových prostředků a rozdílným vnímáním estetiky. Přesto se jejich díla vzájemně doplňují a dokáží vedle sebe existovat. „Spolek funguje v podstatě od roku 1972, i když ne jako spolek, ale spíše jako volné sdružení výtvarníků. Později v roce 1997 se změnil na občanské sdružení,“ vzpomínal umělec Pavel Klak. 


Bývá zvykem, že na výstavě v Hustopečích má nějaké dílo každý z aktuálních členů skupiny. Vystavovalo tedy 11 umělců a host Martin Havelka. „Základnu máme stabilní a různorodou. Příchod jednoho vždy vede k obohacení těch druhých. Mohlo by nás být víc na výtvarné projevy, ale i takto to stačí. Na prostory této galerie je nás víc než dost,“ řekl Klak. Galerii zaplnily malby, plastiky a koláže. „Myslím si, že si tady každý přijde na své. Jsou tu výtvarná díla učesaná i rozháraná, díla působící příjemně až po ty, které vzbuzují příliš mnoho otázek,“ dodal. 

Členové spolku Alfons se spolu potkávají spíše na společných výstavách, ale každoročně na konci srpna pořádají Výtvarný dvůr v Ivani. Tato akce si získává stále větší okruh příznivců, zapojují se do ní i další místní výtvarníci z okolí a děti. „Potkáváme se také na výstavách v průběhu celého roku po republice i v Rakousku,“ podotkl Klak. Společná výstava členů Alfonse potrvá v městské galerii do 19. listopadu. -ves-

odebírejte přes RSS