Alfons představil své nástupce

5. 11. 2019 · 2 minuty čtení · 15 fotografí · 1 video

Tradičně po roce Městské galerii vévodí díla výtvarného spolku Alfons. Letos však autorská práva na vystavovaná díla nepatří pouze jim. Nejedná se totiž o tradiční výstavu, po třech letech přichází na řadu salón. Alfonsova díla tak doplňují výtvory mládeže z ateliérů Martiny Klakové a Jany Rozkové a studentů z umělecké průmyslové školy v Uherském Hradišti.

Důvod, proč Alfons pravidelně pořádá salon a neprezentuje pouze svá díla, je jednoznačný. „Návštěvníci jsou na nás zvyklí, každý rok je výroční výstava v listopadu, takže my to děláme taky proto, aby se tady představil i někdo jiný,“ objasnila vedoucí výtvarné skupiny Jarmila Milotová.

Každá místnost v galerii patří jiné výtvarné skupině. Při vchodu vás zaujmou litografie uherskohradišťské grafické třídy, v druhé místnosti najdete pár skromných děl členů Alfonse. Za třetím výklenkem vás překvapí díla nejmenších z ateliéru Máta. „Jsou to díla převážně dětí, díla od dvou let až do sedmnácti, jedná se o děti, kteří navštěvují náš ateliér v Ivani, věnujeme se řemeslné tvorbě, malbě, kresbě, takže si děti vyzkouší i keramiku, takže je rodiče nemusí vozit do keramiky a potom do výtvarky,“ prozrazuje výtvarnice Martina Klaková.

Poslední místnost v hustopečské galerii obléhají práce mladých umělců, které má pod palcem Jana Rozková. Pro výstavu vybrala díla čtyř náctiletých žákyň, které na její kurzy přichází pravidelně. Výtvory se lišily především technikou, jakou byly vytvořeny. „Jsou tu díla od kresby tužkou přes kresbu pastelkami až po olejomalbu a akvarely, aby byl průřez i těmi technikami,“ představila vybrané obrazy Jarmila Milotová, majitelka výtvarného ateliéru ve Velkých Němčicích.

Výtvarná skupina Alfons už pomalu střádá plány na příští rok. „Příští rok bych byla ráda, aby tady byli herci z Městského divadla, oni si totiž taky v Brně pořádají své domácké výstavy, loni na naší výstavě vystavoval jeden herec, tak snad se nám to podaří,“ nastínila vedoucí skupiny.

Pestrý výběr vystavovaných děl si můžete přijít prohlédnout do 24. listopadu. Neváhejte, málokdy se poštěstí vidět tolik rozličného umění najednou!

-slam-

odebírejte přes RSS