Alfons zahájil výstavu na pokračování

11. 5. 2021 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Chybí vám kultura? Pak počkejte, až zapadne slunce a vyrazte k domu paní Nohelové na Dukelské náměstí. Výtvarná skupina Alfons využila volných prostor ve vitrínách i interiéru a zahájila výstavu na pokračování.


Výtvarnou skupinu Alfons z Hustopečí asi nemusíme představovat. Neformální spolek, který oslaví v příštím roce kulaté výročí založení, se musel v posledních měsících obejít bez veřejných výstav a společných setkání. První výstavou-vlaštovkou po kulturním půstu představuje výstava v domě paní Nohelové. „Před rokem v lednu jsme zamýšleli výstavu ve veřejných prostorách města – tedy na radnici, v kině a možná nemocnice,“ vysvětluje prvotní záměr výstavy Roman Müller, člen Alfonse. Do plánů výtvarníků však zasáhl náš starý dobrý koronavirus i tak však přípravy pokračovaly. „Na výtvarníka je nejlepší bič termín. Vymysleli jsme tedy nejen tuto výstavu, ale také virtuální katalog společně s rakouskou výtvarníci Silvií Konrád a s výtvarníky z Otrokovic,“ říká Müller.

Výtvarníci se dohodli, že součástí katalogu a v něm prezentovaných děl bude minimálně jedna věc zcela nová – aktuální díla tak nyní můžete zhlédnout v oknech domu paní Nohelové. „Vitríny slouží obrazům a vnitřní prostory pak sochařům. Každý má šanci si udělat instalaci sám, záleží na něm samotném, jak to bude vizuálně vypadat. Přes den je výstava trošku passé, svítí sem sluníčko. V osm večer máme nastavený spínač a pak vynikne stínohra a samotná vystavovaná věc,“ láká Müller k večerní návštěvě domu na hustopečském náměstí. Vystavovat se začalo na počátku května a pomyslný umělecký míč vykopli Pavel Klak, Bohumil Janovský a Roman Müller. Alfons plánuje oslovit také fotografy, základní umělecké školy či výtvarné kurzy, kteří by se měli střídat po 14 dnech. Levou stranu výstavy obsadil svými černobílými kresbami pan Bohuslav Janovský se svými vtipy inspirovanými životem. „Většina vtipů je beze slov, jsou to němí svědkové minulých let.“

-vyh-, -nov-

odebírejte přes RSS