Amatérská divadla přijedou do Hustopečí

24. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Z města

Přehlídka amatérských divadelních souborů Šmardovo sousedské divadlo se bude konat od 2. do 5. listopadu 2017 v sále společenského domu.
Ve čtvrtek 2. listopadu zahájí divadelní maraton domácí divadelní soubor FOOR Hustopeče s představením Jeppe z Vršku. Komedie pochází z 18. století a napsal ji dánský dramatik Ludvig Holberg. Hra vtipně glosuje jeden životní zážitek líného dobráka Jeppeho, který se opije a urození páni promění jeho život v krutý žert. Divadelní soubor FOOR funguje pod vedením zkušeného divadelníka a režiséra Jiřího Merlíčka již mnoho let.
V pátek 3. listopadu se představí Divadelní soubor bratří Mrštíků z Boleradic, který zahájil již neuvěřitelnou 120 sezónu. K tomuto významného výročí si divadelníci připravili hru Kříž u potoka, která je podle písemných zmínek první hrou, která se v Boleradicích hrála. Příběh vypráví o snaze zlomit rodinnou kletbu, dospívání a hranicích sebeobětování.
V sobotu 4. listopadu se můžete těšit na představení Maryša Divadla 6. května z Holešova. Děj hry Maryša určitě není potřeba představovat, patří k vrcholům tvorby bratří Aloise a Vilémů Mrštíkových z Divák. Dramatické téma neustále přitahuje a jeho inscenace jsou často pozoruhodné.
A v neděli 5. listopadu si na své přijdou děti, pro které si divadelní soubor Bezkamen Uherčice připravil pohádku Čáry báby Cotkytle.
Představení začínají v 19.30 hodin, pohádka pro děti v 16.00 hodin. Vstupné činí 100 Kč pro dospělé a 80 Kč pro studenty a důchodce, vstupné na pohádku 50 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v TIC Hustopeče nebo na místě.

-ves-


21493

odebírejte přes RSS