Amfiteátr, oprava společenského domu i dětská skupina v M-klubu. Areál ožívá

23. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města
Dokončení venkovního amfiteátru za společenským domem, které bylo naplánováno na konec listopadu, se odsouvá. Kvůli neplánovaným vícepracím se tak na novou taneční plochu podívají první návštěvníci až v polovině března příštího roku. 


„Práce byly posunuty, protože je potřeba dokončit epoxidovou plochu na place, okolní komunikace, a takové ty konečné práce, jako nátěry, dveře, elektroinstalace a dokončení vnitřních částí. Předpokládané převzetí hotového díla je 20. března 2024,“ vysvětluje místostarosta Josef Horák.

Zdržení by se nemělo promítnout do konečné ceny, která je odhadována na 25 milionů korun a zaplatí ji městská kasa. V mezičase město hledá řešení pro zbytek rozlehlého areálu včetně samotné budovy společenského domu. Aktuálně se pracuje na vybudování toalet, které by měla uhradit dotace. „My jsme totiž navázali spolupráci se spolkem Pjekné miestečko z obce Kúty, a společně žádáme o evropskou dotaci, která nám pro společenský dům přinese kromě toalet i novou střechu, fasádu a rekonstrukci venkovního schodiště. Dotace počítá i s vybavením areálu novými stany, lavičkami, ozvučením a kamerami,“ vyjmenovává Horák.

Celkové náklady na tyto opravy se pohybují okolo 11 milionů korun a pokud je nezaplatí dotace, počítá s nimi i městský rozpočet. Stejně jako s možnou úpravou M-klubu pro potřeby zřízení nové dětské skupiny. „Demografický vývoj nám ukazuje, že v následujících letech budou kapacity školek nedostatečné a než se nám podaří postavit novou školku, hledáme řešení i v podobě dětských skupin. Tady v M-klubu jsou ideální prostory pro skupinu cca 24 dětí, tedy jednu plnohodnotnou třídu školky, ale aktuálně probíhá prověřování na hygieně a hledáme vhodnou dotaci,“ vysvětluje Horák. -nov-

odebírejte přes RSS