Architektonická studie představila veřejnosti plány se společenským domem

25. 1. 2018 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města

Asi čtyřicítka občanů včetně zastupitelů se sešla na veřejném slyšení v pondělí 22. ledna v budově radnice. Tématem byla modernizace společenského domu a jeho okolí. První, zatím ještě rozpracované, návrhy  představilo vedení města ve spolupráci s architekty z odborné firmy. Studie řeší rekonstrukci budovy i využití venkovního prostoru.


"Projektem se zabýváme již od jara loňského roku. Nejdříve jsme definovali účel, ke kterému bude objekt sloužit, a poté jsme předali zadání architektům," uvedl zastupitel a vedoucí pracovní skupiny Roman Záruba. Místo tak bude pro taneční zábavy, plesy, hody nebo velké koncerty.
Na budovu naváže i venkovní areál. "Ten Hustopečím v současné době chybí, například hody se nyní konají přímo na ulici. Dále tu počítáme s letním kinem, divadelními festivaly nebo koncerty," doplnil Záruba.
Jednalo se o první představení záměru občanům i zastupitelům. Ti diskutovali například o místě pro M-klub, kapacitě vnitřního i vnějšího tanečního prostoru nebo provozu restaurace. 
"Zatím je vše rozpracované, náměty budeme komunikovat i napříč komisemi. Určitě nechceme nic uspěchat. Začátek samotné realizace je otázkou peněz. Nyní jsou stavební práce v plném proudu na dvou stěžejních budovách města, kterými jsou kino a Pavučina," uzavřel Záruba.
-hrad-
Výběr návrhů z rozpracované studie: 

odebírejte přes RSS