Atleti z Hustopečí umí fandit i vyhrávat

20. 9. 2018 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Sport

Mladí sportovci z SK Atletika mají za sebou spoustu soutěží a sezóna ještě nekončí. Zažít závody jinak, z pozice fanoušků, si vyzkoušeli na Kontinentální poháru, který hostila Ostrava druhý zářijový víkend. Mezinárodní atletický šampionát byl největší atletickou sportovní akcí tohoto roku v České republice. Oddíly a školy pozval na pohár Atletický svaz a děti tak dostaly příležitost zažít unikátní atmosféru závodů. „Oddíly byly rozdělené do čtyř kontinentů, aby fandění bylo vyrovnané. My jsme dostali Asii a Pacifik, ale stejně jsme drželi palce našim závodníkům,“ prozradil trenér SK Atletika Zbyněk Háder.


Na Kontinentálním poháru startovali v každé disciplíně dva nejlepší z jednoho kontinentu, takže se zde představila plejáda olympijských vítězů, mistrů světa a světových rekordmanů. Součástí poháru byl i přípravný, motivační kemp pro mladé atlety. Z jižní Moravy jich bylo vybráno deset a mezi nimi byla i Karin Krejčiříková - nejlepší sprinterka mladšího žactva na okrese Břeclav. „Byl to skvělý zážitek. Našla jsem si tam kamarády a setkala jsem se s největšími sportovci, které běžně nemám šanci potkat. Užila jsem si to,“ shrnula svoje pocity Krejčiříková.
Dalším mezinárodním závodem, který sportovci z oddílu navštívili, byly Evropské hry dětí a mládeže v Brně. Tady už se zapotili, protože samotní bojovali o medaile. Na závodech se představili závodníci z 16 zemí Evropy. „Už šest let se pravidelně účastníme. I letos jsme se vrátili s medailemi, zlatou získal Jakub Jordán, to je mladý, talentovaný výškař a stříbrnou medaili dovez Štěpán Paulík v hodu kriketovým míčkem,“ pochlubil se Háder.
Štěpán Paulík se snažil obhájit loňské zlato, bohužel mu nejcennější kov unikl o 8 cm. „V kvalifikaci jsem hodil 57 metrů a ve finále o tři metry méně. Jsem hodně zklamaný, protože můj rekord je kolem 60 metrů, takže jsem přijel pro zlato,“ neskrýval rozmrzelost nad výkonem Paulík.
Vloni zaznamenal klub na Evropských hrách doslova medailovou smršť. V první dvacítce figurovalo více než deset jmen. „Letos jich bylo podstatně méně. Je to způsobené tím, že nám teď skončila jedna úspěšná generace atletů v Hustopečích. Odešli na střední školy,“ vysvětlil Háder.
Klub právě pořádá nábory nových dětí a má v plánu pokračovat ve výchově dalších úspěšných generací.

-ves-

 

odebírejte přes RSS