Atletika v Hustopečích slaví desetileté výročí

11. 11. 2021 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video
Téma Sport

Letošní podzim si místní atletický klub připomíná výročí deseti let od zahájení své organizované činnosti. Oslavy ověnčili sami svěřenci svými úspěchy v letošní sezóně.


Pro množství turnajů i získaných sportovních úspěchů svých svěřenců zapomněli trenéři i vedení atletického klubu v Hustopečích na významné výročí, které si letos připomínají. První atletický oddíl byl v Hustopečích založen přesně před deseti lety. „Náš oddíl nevznikl z ničeho. Navazuje na atletickou tradici, která ve městě už byla. Třeba práce pana Antonína Kavana, který se svým svěřenci dosahoval v sedmdesátých letech obdobné úspěchy, jako třeba my dnes,“ uvádí na pravou míru trenér Zbyněk Háder.

Psal se rok 2011, když tehdejší zkušený trenér Jiří Komínek založil první organizovanou atletickou skupinu v počtu necelých dvaceti svěřenců. Postupem času se přidávali děti i trenéři a členská základna se rozšiřovala. Přišli i první úspěchy a stanovení vlastních cílů. „Jirka byl hodně zaměřený na výkony a měl vysoké ambice co se týká reprezentace v kraji a v republice. Ale naše skupina tehdy patřila pod Centrum volného času a chtěli jsme atletiku zpřístupnit co nejširšímu počtu dětí bez ohledu na výkony. Tím chci říct, že vlastně dodnes náš oddíl není výběrový, ale je pro masové sportování, aby se děcka prostě hýbaly,“ usmívá se Háder.

Přesto se během deseti let podařilo vychovat několik velmi úspěšných atletů, kteří pravidelně vozili medaile z krajských přeborů a několikrát se kvalifikovali až na z Mistrovství republiky či Olympiádu dětí a mládeže. A i v letošním roce svěřenci sbírají jeden úspěch za druhým. „Mladší žactvo mělo výbornou sezonu, i když kvůli Covidu byly turnaje hodně nahuštěné na září a říjen. Stali jsme se přeborníky Jihomoravského kraje a přeborníky Moravy a Slezska spolu s klukama z Lokomotivy Břeclav,“ chlubí se trenér Petr Pláteník.

„V přípravkách bylo letos nejvýraznějším úspěchem prvenství v Zajícově lize, kterou jsme vyhráli po pěti letech. Ze staršího žactva jsme letos měli tři zástupce na Mistrovství republiky a všichni podali neuvěřitelné výkony. Vojta Homola ve skoku do výšky skončil šestnáctý, Nikita Mayerhofer v hodu kladivem osmá a Štěpán Paulík v hodu oštěpem čtvrtý,“ chlubí se hrdá trenérka Michaela Houdková.

Ke skvělým výsledkům jistě přispělo i nové zázemí v podobě zrekonstruovaného sportovního stadionu, který je plně vybaven pro všechny atletické disciplíny. Vlastním stadionem však ambice oddílu nekončí. Už pro rok 2024 by se atletika chtěla pokusit o vybudování Sportovního střediska mládeže. „To je vlastně základní stupeň výběrové výkonnostní atletiky a znamená to to, že tu budeme mít i profesionálního trenéra. Součástí je samozřejmě i materiální podpora a podpora samotných dětí třeba na soustředění a podobně,“ vysvětluje trenér Háder.

V letošním roce se do atletiky přihlásilo necelých 200 dětí a v každém z nich se trenéři pokouší probudit dalšího šampiona. „Vidím v tom velký potenciál a budoucnost. Letos byl opravdu enormní zájem a jsme moc rádi, že máme spoustu materiálu, se kterým můžeme pracovat,“ směje se trenérka Houdková.
-nov-
Foto: archiv TJ Agrotec Hustopeče, oddíl Atletiky

odebírejte přes RSS