Badmintonový oddíl hostil republikovou tour

11. 4. 2023 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport
Badmintonový oddíl Hustopeče o sobě už dlouhou dobu nedal vědět. Naposledy turnajem v roce 2018. Stále však funguje a hráči pravidelně trénují. Své naděje o větším nasazení svěřenců trenéři nevzdávají. První vlaštovkou byla účast v Kawasaki Kids Tour v sobotu 8. dubna. 


Druhý ročník obnovené série dětských badmintonových turnajů v kategoriích U9, U10 a U11 kromě Hustopečí zavítá během roku i do dalších měst. Jednotlivé zápasy se hrají za upravených pravidel. „Hlavní je, že jsou snížené sítě, aby měly děti stejné podmínky, jako dospělí. Kurt je zkrácený a hraje se švýcarským systémem na dva sety do patnácti. Přijelo k nám 36 dětí a je překvapením, že převážně ze Slovenska. Hustopeče mají dnes dva zástupce. Na návštěvnosti se určitě podepsaly Velikonoce, ale bohužel to jinak nešlo a i tak jsme moc rádi, že se nám podařilo tady něco připravit, do něčeho se zapojit,“ neskrývala radost z povedené akce trenérka Halka Korábová.

Cílem tour je představit dětem atmosféru turnajů, dát jim možnost si zahrát zápasy na body se stejně starými hráči a probudit v nich radost ze sportu. „Odměnění jsou úplně všichni. Ale samozřejmě se sčítají body do tabulky a na konci tour se odmění ti nejlepší,“ říká Korábová. 

Nezbývá, než doufat, že hustopečský badminton se i díky této akci znovu rozjede a bude Hustopeče reprezentovat třeba na ligových soutěžích. -nov-

 

 

 

odebírejte přes RSS