Během ku zdraví a podpořit hospic!

29. 9. 2020 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video
Téma Sport

Dobročinnost nezřídka kráčí ruku v ruce se sportem a třeba takové běžecké závody na podporu nejrůznějších organizací jsou po celém Česku již celkem tradiční záležitostí. V sobotu 26. září jsme se dočkali i v Hustopečích, kde se poprvé běželo na podporu domácího hospice.


Ačkoliv sobotní počasí venkovním aktivitám příliš nepřálo a člověk by ven ani psa nevyhnal, neodradilo nikoho, kdo se rozhodl svým během či chůzí podpořit místní hospic Girasole, který letos poprvé pořádal Běh Mandloňovou stezkou.

„S tím nápadem přišel náš nový kolega Pavel Kosorin, navazuje to na nějakou tradici běhů pro hospic, které fungují v České republice, a protože máme v Hustopečích mandloňové sady, unikátní lokalitu, rozhodli jsme se to využít,“ objasňuje ředitel sociálního zařízení Miroslav Prchal.

Do běhu se mohl zapojit kdokoliv, kdo má rád pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu a chce podpořit dobrou věc. Startovné bylo dobrovolné a celý výtěžek byl použit na podporu hustopečského hospice. „Máme přes šedesát běžců, kteří právě vyběhli na trať, počasí sice moc nepřeje, je zima, ale mohlo by být horší – celou noc pršelo. Jsou to asi lidé zdatní, které takový lehký deštík neohrozí, já jsem z toho nadšený, nevím, jestli já sám bych měl tu odvahu vyběhnout v takovém počasí. Jsem nadšený a smekám před nimi všemi,“ vyjadřuje svůj obdiv běžcům Prchal.

Běh byl odstartován paní starostkou na Dukelském náměstí. Trať dlouhá přibližně 9 kilometrů běžce vedla k hustopečským rybníkům, poté se někteří trochu zadýchali u převýšení směrem k mandloňovým sadům a kolem rozhledny seběhli ke hřbitovu, odkud se vraceli zpět na místo, kde celý běh započal. Určitě se nejednalo o běh první a poslední. Girasole plánuje pořádat hned dva běhy ročně. Jeden na podzim v září, druhý na jaře v dubnu. „V době, kdy jsou Hustopeče naplněny vůní burčáku ze sklepů, to je unikátní příležitost si dojet nejenom zaběhnout, ale i využít této možnosti. A jaro, rozkvetlé mandloně, kdo by to neznal,“ nadšeně představil plány ředitel hospice. -slam-

odebírejte přes RSS