Betlémské světlo v Hustopečích

21. 12. 2016 · 1 minuta čtení
Téma Kultura

Skauti budou v pátek 23.prosince roznášet do hustopečských domácností Betlémské světlo. V případě zájmu stačí pouze uvést adresu na mail betlemskesvetlohustopece@seznam.cz a rádi zazvoní i u Vás. „Je to opravdu zcela zdarma, žádná sbírka a podobně. Chceme lidi jen potěšit malým žlutým světýlkem, které se tak dostane z Betléma až k nim domů“, uvedla skautka, Lucie Kleinová.

Za Českou republiku přebrali plamínek brněnští skauti. V katedrále svatého Petra a Pavla ho slavnostně předali během třetí adventní mše 11. prosince biskupovi Vojtěchu Cikrlemu. A poté putovalo do dalších koutů naší země.

Jedná se o poměrně novodobou tradici, která měla svůj počátek v sousedním Rakousku v roce 1986. K nám se poprvé dostala v roce 1989.

Betlémské světlo je plamínek zapalovaný každoročně v betlémské jeskyni, v níž se podle tradice narodil Ježíš Kristus. Skauti ho rozváží do řady evropských a také několika amerických zemí. Zpravidla bývá nejprve letecky dopraveno do Vídně, odkud se dále šíří většinou po železnici.

V Hustopečích bude možné plamínek získat také 24. prosince v kostele sv. Václava před a po dětské mši, která začíná v 16.00 hodin.

-hrad-

 

odebírejte přes RSS