Bitvu punčových týmů vyhrálo Ledové království

5. 12. 2017 · 2 minuty čtení · 33 fotografí · 1 video
Téma Kultura

V neděli 2. prosince se Dukelské náměstí hemžilo lidmi. Teploměr ukazoval mínusové hodnoty, ale bylo čím se zahřát. Adventního punčování a soutěže o nej… punč se totiž účastnilo šest punčových týmů vybavených teplým mokem v alkoholické i nealkoholické verzi. Jejich stánky navíc nabízely různé dobroty k zakousnutí. To kdyby návštěvníci váhali, kterému punčovému týmu dát svůj hlas.
Všechny týmy svému punči věřily. „Máme výborný punč hříšníků, punč neviňátek a Ježíškovo kakajíčko. Také spoustu dobrot od babiček a Šalamounovy brambory,“ představili svůj sortiment všichni svatí. „My máme tři druhy punčů, hlavně lomcováka, který má grády. Také koláčky, perníčky, závin a škvarkovku,“ uvedly dívky z Hustopečské chasy. Tým z Ledového království dojel plně vybaven: „Z Arendelu jsme dovezli ledový punč s opilou švěstkou od trola. Je tu Elsa, Anna i Olaf. K zakousnutí máme kokosové sněhové vločky, které pekl Sven.“ Punčový tým Amande nabízel punč s mandlovým likérem a přesňáky s povidly. Sedláci od Valkýry použili do punče to, co našli ve spíži, a ve zdravém punči byly bylinky od babky kořenářky.


Náročné degustování punče zpestřoval řemeslný jarmark a zpříjemňoval kulturní program. Na pódiu vystoupily děti z Hudební školy Yamaha s vánočně laděnými písněmi. Nechybělo ani folklórní vystoupení dětí ze souboru Krajcárek nebo vánoční pohádka divadla Kejkle.
Kdo se chtěl na chvíli ohřát a koupit si nějakou maličkost, tak mohl navštívit galerii domu U Synků, kde Muzejní spolek pořádal prodejní bazar s výstavou vánočních aranžmá. „Máme tu výstavu hustopečských i mimohustopečských lidí, kteří nám sem dali pěkné věci do prodeje,“ uvedla členka spolku Alena Jislová.
Program Adventního punčování myslel i na děti. V jídelně kostela sv. Václava pro ně byly nachystané dílničky. Celé odpoledne děti vytvářely různé předměty s vánočních tematikou.
Po třetí hodině odpoledne se sečetly soutěžní hlasy a bylo jasno. Přestože veliké díky patřilo všem punčovým týmům, které se snažily, aby byli návštěvníci punčování spokojení, vítězem s největším počtem hlasů se stalo opět Ledové království. Všichni členové týmu si s chutí zazpívali svůj slogan: „Punč, punč, punč.“
V ladění vánoční atmosféry poté pokračovala kapela Větry z jihu, která rozezněla náměstí rockovými koledami. V 16.45 se za tak za zvuku koled a přítomnosti živého betlému rozzářil hustopečský vánoční strom.

-ves-

odebírejte přes RSS